Abrahadabra.pl

Maj 2023 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Maj postawi przed nami ciekawe wyzwania. W wielu dziedzinach będzie przełomowy i nie zostawi nas takimi, jakimi byliśmy w kwietniu. W tym miesiącu czeka nas kilka ważnych zmian.

monika zjawinska, maj 2023, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Patrick Fischer

1 maja Pluton rozpocznie retrogradację. Posmakowawszy energii Wodnika, będzie musiał cofnąć się znów na krótki czas do znaku Koziorożca, by dokończyć swoje lekcje karmiczne. Planeta będzie finalizować zadanie przekształcania struktur życiowych i struktur organizacyjnych na skalę globalną. Powrócą wszelkie tematy, które były w ostatnich latach istotne dla opinii publicznej. Poprawa funkcjonowania struktur światowych, rządy globalne, polityka finansowa, urzędowa staną się na nowo ważne.

Tego samego dnia Merkury – będąc w ruchu wstecznym – spotka się ze Słońcem. To dobry moment, byśmy zwrócili uwagę na wszystkie nasze potrzeby, które ostatnio od siebie odsuwaliśmy.

5 maja przywitamy pełnię Księżyca w znaku Skorpiona, wzmocnioną zaćmieniem. Taka sytuacja przynieść może bardzo wiele trudnych potencjalnie emocji. Będziemy przewrażliwieni, bardzo mocno reagujący na wszelkie doświadczenia.

9 maja Słońce utworzy koniunkcję z Uranem. Co roku Słońce tworzy to połączenie, otwierając furtkę ku nowym możliwościom uwolnienia sił twórczych.

15 maja Merkury wyjdzie z ruchu wstecznego, ułatwiając kontakty z innymi ludźmi.

16 maja nastąpi wydarzenie miesiąca – po rocznym pobycie w znaku Barana, z przerwami na ruchy wsteczne do znaku Ryb, Jowisz tranzytuje w znak Byka. Odczujemy teraz większe powodzenie w naszych sprawach materialnych, będziemy zachęcani do działań, które poprawią nasz codzienny komfort. Byk to znak związany z umiłowaniem życia i jego prostych przyjemności. W tym więc okresie wzrośnie w nas chęć cieszenia się spokojem i dobrobytem. Jeżeli rozpoczęliśmy jakieś działania podczas pobytu władcy Strzelca w znaku Barana, teraz będziemy czerpać z tego korzyści. Jowisz w pozytywnym znaczeniu zapewnia wzrost doświadczenia w danym obszarze. Przebywając w znaku Byka, nauczy nas cierpliwości, spokoju i hojności. Wzmacniać będziemy również poczucie własnej wartości. W swojej negatywnej odsłonie Jowisz w Byku może skłaniać nas do pobłażania własnym zachciankom i przyjemnościom.

Tego samego dnia Jowisz utworzy kwadraturę z Plutonem. To może być aspekt wyzwalający sporą dawkę energii, ale też możemy odczuwać napięcie, pewien przymus. To ciekawe połączenie może spowodować, że poczujemy magiczną moc wpływania na wszelkie sprawy, z którymi się zetkniemy.

19 maja czeka nas nów w znaku Byka. Naszą uwagę mogą dodatkowo przykuć wszelkie tematy, które będzie poruszał Jowisz w tym znaku. Nów otrzyma wsparcie pozytywnych aspektów Plutona, Marsa i Neptuna.

21 maja Mars utworzy opozycję z Plutonem. To bardzo silne spotkanie energii dwóch planet. Możemy więc uruchomić rezerwuar mocnej transformującej siły dla osiągnięcia osobistych korzyści lub dla dobra innych. Wybór, czy zechcemy niszczyć, czy budować, zależeć będzie od nas. Czy pójdziemy w kierunku uzdrawiania, czy też manipulacji i złości?

21 maja rozpoczniemy sezon Bliźniąt. Energia znaku powietrznego unosząca się w przestrzeni to większy ruch towarzyski, chęć przemieszczania się i flirtu.

28 maja Słońce utworzy kwadraturę z Saturnem. Dzień może przynieść pewne zmęczenie, znużenie, impas. Poczujemy, że musimy na chwilę zwolnić, być może pożegnać kogoś lub pewną ważną dla nas ideę, szkodliwą już na tym etapie.