Abrahadabra.pl

Słowo Wstępne

Autor: Abrahadabra.pl (admin)

Serdecznie witamy na portalu ezoterycznym Abrahadabra, portalu mającym na celu pobudzić wszystkich skupionych wokół niego do rozwoju duchowego, lepszego zrozumienia siebie i otaczającego świata.

Jest kilka przyczyn, dla których powstało takie miejsce.

Po pierwsze, czułem się w obowiązku przekazania pewnej wiedzy, którą nabyłem przez lata. Karty odmieniły mój sposób patrzenia na rzeczywistość, były impulsem do duchowej transformacji, a ta znowu zapoczątkowała transformację zewnętrzną. Spotkałem na swojej drodze wiele ciekawych osób, odbyłem szereg kształcących rozmów. Dużo czytałem, sporą część w oryginale, żeby tłumaczenie nie zawęziło mi odbioru. Na tej podstawie zbudowałem pewien światopogląd, podejście do życia, sięgnąłem korzeni ludzkich postaw i zrozumiałem, że są niezbędną częścią idealnej całości, pojąłem sens istnienia, którego głównym celem jest ciągły rozwój.

Tak jak już wspomniałem, czuję się w obowiązku przekazać, a przynajmniej przedstawić tutaj cały ten – nie boję się użyć tego słowa – system, by inni mogli, mam nadzieję, wyciągnąć coś z tego dla siebie. Pamiętajcie, że z kart, wglądów, portretów można odczytywać przyszłość, ale prawdziwym błogosławieństwem człowieka jest poznanie siebie, swojej roli we wszechświecie, odkrycie ukrytych talentów, zrozumienie jak funkcjonuje ów wszechświat, przez co rozwijamy się i zbliżamy do absolutu. To Wielka Praca, magnum opus, tak nazywana jest w wielu systemach filozoficznych. A jeśli Rozumiemy, łatwiej jest nam przyjąć ewentualne porażki życiowe, z pokorą i dystansem patrzymy na sukcesy. Nie odbieramy ich jako karę czy nagrodę, ale jako próbę i szansę zrozumienia, możliwość pracy nad sobą.

Po drugie, od dłuższego czasu w moim życiu pojawiały się znaki, które wyznaczały kierunek mojego rozwoju. I tak – mimo wielu przeciwności – założyłem i rozwijałem radio i portal, uważnie śledząc to, co przynosił los.

Po trzecie, ze światem ezoteryki jest tak samo jak ze światem adwokatów, księży, lekarzy, czy fachowców od układania terakoty. Odsetek tych, którzy są naprawdę dobrzy jest niewielki. Szczęściem jest trafić na dobrego rzemieślnika, nie mówiąc już o kimś naprawdę z misją i umiejętnościami ponadprzeciętnymi. I nie chodzi tu oczywiście o to, co ktoś mówi – wręcz przeciwnie, im mniej ma w sobie pokory, tym więcej próchna w środku…

Dlatego ten portal jest odpowiedzią na to, co można zaobserwować częściowo dookoła. Ezoteryka stała się świetnie prosperującym biznesem, w którym liczy się tylko średni czas rozmów z klientem. Stawia się na ilość, nie jakość. Czasem całe call center obsługuje zewnętrzna firma, ludzie o wątpliwej renomie odbierają telefon z dziedziny ezoteryki, by za chwilę odebrać tzw. rozrywkę. Studenci odpowiadają na smsy – o tym, co robią, mają oczywiście niewielkie pojęcie. Króluje jarmark i tandeta. Brak kompetencji uzupełniany jest miłym stylem bycia, uśmiechami i próbą bratania się z kwerentem. Opisywane magiczne rytuały oczyszczające mają siłę rażenia mniejszą od zapalenia papierosa. Osoby zajmujące się ezoteryką traktowane są często po macoszemu – jak nie ten, to inny – przecież każdy ściemnia, prawda?

Właśnie nie każdy, w tym rzecz. Dlatego m. in. powstał też ten portal – jako przeciwwaga, powrót do korzeni, propozycja innego spojrzenia na ezoterykę. Artykuły są tylko autorskie – nie znajdziecie tu nic przepisanego czy skopiowanego. Często informacje mają charakter nowatorski – prezentowane tezy i spojrzenie na różne kwestie nie były nigdzie wcześniej przedstawiane. Wynika to z aktywnej postawy Współtworzących portal – chłoną wiedzę, wyciągają własne wnioski, uzupełniają teorię. Służą oni również wszystkim tym, którzy chcieliby skorzystać z Ich wiedzy i umiejętności.

Życzę Wam i sobie wielu miłych chwil spędzonych razem i mam nadzieję, że polubicie to miejsce 🙂