Abrahadabra.pl

Wrzesień 2019 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Przez większość miesiąca września będziemy pod wpływem ziemskiego znaku Panny. Energia tego znaku to nie tylko analiza i dokładność, ale dążenie, by życie było perfekcyjne. W związku z tym przez nadchodzący czas będziemy zaangażowani w procesy naprawy funkcjonujących struktur.

monika zjawinska, astrologia, wrzesień 2019, wiadomości astrologiczne

Wrzesień to również powrót do obowiązków. Zaczniemy więc nowy etap przez udoskonalenie warsztatu pracy. Pojawią się możliwości, by poczuć się dobrze i swobodnie w nowych okolicznościach, pojawią się dobre pomysły, które zaczniemy wcielać w życie bez oderwania od rzeczywistości. To również miesiąc, w którym odczujemy dość jasno konsekwencje swoich czynów.

Po nowiu w znaku Panny z końca sierpnia pojawi się mocna energia intelektualna wraz z trygonem dwóch planet Merkurego i Urana w dniu 1 września. W tym samym czasie Wenus utworzy trygon z Saturnem.

Trochę napięć w naszym organizmie może pojawić się 2 września podczas koniunkcji Słońca z Marsem oraz aspektach Wenus w kwadraturze z Jowiszem. Nadmiar bodźców może doprowadzić do braku umiarkowania i sporego zmęczenia. Uważajmy, by nie zapomnieć o tym, co potrzebuje nasze ciało, czyli odpoczynku i odpowiednim pożywieniu.

Możemy zostać zasypani obowiązkami 3 września, kiedy to Mars wejdzie w koniunkcję z Merkurym – jednocześnie możemy stać się dość uszczypliwi i niemili. Starajmy się rozładowywać trudne emocje pokojowo.

Pełnia w tym miesiącu przypada 14 września w znaku Ryb. Będzie to bardzo romantyczny czas, szczególnie jednak polecany na wszelkie oczyszczające procesy, ceremonie i rytuały. Aspekt Wenus, zaangażowanej w całe zjawisko, wzmocni tęsknotę za miłością i duchowością w naszym życiu.

Na romantyczne spotkania możemy umawiać się 4 września w trakcie opozycji Wenus do Neptuna.

6 września, przy trygonie Wenus do Plutona, możemy liczyć na intensywne przeżycia, a na pewną regenerację – 25 września, kiedy Wenus, już będąc w znaku Wagi, utworzy sekstyl z Jowiszem.

We wrześniu układ planet stworzy nam realną energię na rozwój zawodowy i umysłowy. Takim działaniom sprzyjać będą tranzyty planet. 5 sierpnia, kiedy Merkury utworzy trygon z Saturnem, przynosząc lekkość w tworzeniu dobrych planów oraz jasność przekazu, 6 sierpnia, kiedy liczyć możemy na dużo bodźców, które wpływać będą na naszą analizę. W tym dniu Słońce utworzy trygon do Saturna i będziemy mogli obserwować już konkretne efekty naszych działań.

7 września będziemy musieli uważać na swoje roztargnienie oraz na oszustwa, na które będziemy narażeni podczas opozycji Merkurego z Neptuna.

8 września planeta Merkury utworzy trygon z Plutonem, przynosząc nam tym samym energię pomocną we wszelkich negocjacjach i publicznych debatach.

13 września Merkury utworzy koniunkcję z Wenus, budując idealną atmosferę do wszelkich dyskusji, spotkań, poszukiwań, zaś 24 września Merkury utworzy sekstyl z Jowiszem, wzmacniając energię intelektualną.

Dni, w których będziemy musieli zwrócić uwagę na wszelkie działania, to 10 września, kiedy Słońce utworzy opozycję z Neptunem oraz 21 września, kiedy Jowisz utworzy kwadraturę z Neptunem.

Ważny czas przypada na 18 września, kiedy Saturn wyjdzie z ruchu wstecznego po kilku miesiącach retrogradacji, kończąc wyjątkowy czas związany z poczuciem wielkich ograniczeń. Obszar w naszym kosmogramie, w którym tranzyt miał miejsce, był wyjątkowo trudny, prowadzący do zatrzymania i izolacji. Możemy mieć nadzieję, że te trudne emocje i traumatyczne przeżycia mogą nas opuścić, pozwalając budować nowe struktury z większym doświadczeniem.

23 września Słońce wejdzie w znak Wagi w procesie równonocy, rozpoczynając jesień. Jak zwykle podczas wejścia w znak kardynalny, mamy wzmocnioną energię na wszelkie zmiany, które możemy zapoczątkować.

28 września, po wrześniowym nowiu w znaku Wagi, zaczniemy wzmacniać nasze poczucie współpracy z innymi, chęć bycia w szczęśliwymi w relacjach. Będziemy chcieli cieszyć się harmonią i idealnym stanem równowagi.