Abrahadabra.pl

Sierpień 2020 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Sierpień zaczniemy od głębokiej osobistej analizy sytuacji, w której się znaleźliśmy.

monika zjawinska, astrologia, sierpień 2020, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

Być może pewien sposób postrzegania przez nas rzeczywistości faktycznie wart jest korekty. Najlepiej będzie uczynić to na tranzycie Merkurego w opozycji do Plutona dnia 1 sierpnia.

2 sierpnia możemy zostać zaskoczeni wieloma nieoczekiwanymi zdarzeniami, kiedy to Słońce utworzy kwadraturę z Uranem. Osoby podatne na działania energii Urana będą czuły się dobrze i będą zmotywowane do działania.

Pełnia w tym miesiącu przypada na dzień 3 sierpnia w znaku Wodnika. Bedzie to dość spektakularne zjawisko, gdyż Księżyc, przebywając w znaku Wodnika, utworzy kwadraturę od Uranem, jego władcą. Ta konfiguracja sprawi, że wiele wydarzeń w tym czasie będzie miało charakter nagły.

Możemy też na swojej drodze napotkać sytuacje, które pozwolą uwolnić się od energii ciążącej nam od dawna. W czasie tej pełni podkreślona będzie spontaniczność i działanie pod wpływem impulsu. Niektóre zmiany mogą wydawać się jednak trudne do przeprowadzenia, jeśli zbyt długo będziemy zwracać uwagę na szczegóły i mieć wątpliwości, które pojawią się za sprawą działającej w tym dniu opozycji Merkurego do Saturna.

7 sierpnia Wenus tranzytuje w znak Raka. Staniemy się bardziej skupieni na sobie, swoich emocjach, więzach rodzinnych. Postaramy się przez kilka tygodni zadbać o to, by czuć się komfortowo z naszymi decyzjami dotyczącymi relacji.

10 sierpnia uważajmy podczas wszelkich rozmów i dyskusji, ponieważ Merkury ustawi się w opozycji do Urana, sprawiając że nasz układ nerwowy będzie osłabiony.

13 sierpnia Mars utworzy kwadraturę z Plutonem, powodując w nas odczucie pewnego zagrożenia, nacisku. Ktoś może chcieć wywierać na nas wpływ, na który nie będziemy mieli ochoty.

Istotną datą wydaje się być 15 sierpnia – Uran zacznie swój proces retrogradacji. Planeta spędzi w ruchu wstecznym kilka miesięcy – to okres zatrzymania wielu odważnych planów, które rozpoczęliśmy wcześniej, jakbyśmy musieli na nowo sprawdzić, czy jesteśmy na nie gotowi.

Jeżeli chcemy podejmować jakieś ważne działania, warto to zrobić w dniu 16 sierpnia, kiedy to Słońce utworzy trygon z Marsem. Dzień później Merkury utworzy również trygon z Marsem, stwarzając wiele możliwości do konwersacji i wymiany myśli.

19 sierpnia na niebie przywitamy nów w znaku Lwa. Koniunkcja Słońca i Księżyca w znaku Lwa zawsze przynosi zapowiedź dobrych czasów – przede wszystkim łatwiejszej ekspresji siebie. Nie będzie to jednak takie proste, gdyż Saturn tego dnia utworzy kwinkuns, blokując działanie i powodując wiele wątpliwości. Również Saturn – tworząc kwadraturę z Marsem – dodatkowo sprawi, że energia nowiu nie będzie należała do łatwych.

Dobrą datą na spotkania towarzyskie wydaje się być 25 sierpnia. Tego dnia Merkury utworzy trygon z Uranem, a Wenus – opozycję z Jowiszem. Możemy czuć nadmiar różnych bodźców, zakochanie. Chętnie będziemy wchodzić w nowe relacje.

27 sierpnia Wenus utworzy przyjemny trygon z Neptunem. Staniemy się podatni na subtelne wibracje, uczucia, przeczucia, łatwo będziemy odczytywać cudze intencje.

30 Sierpnia Wenus utworzy opozycję z Plutonem. Uważajmy więc na kogoś, kto może nie być z nami szczery.