Abrahadabra.pl

Marzec 2018 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Marzec zaopatrzy nas w łagodną aurę. Dla wielu z nas to ulubiony i przełomowy miesiąc. W tym roku jak zwykle będziemy mieli na niebie wiele ciekawych zjawisk.

monika zjawinska, astrologia, marzec 2018, wiadomosci astrologiczne

Jednym z nich są dwie pełnie Księżyca. Każda druga pełnia w miesiącu nosi nazwę zwyczajowo Niebieskiego Księżyca.

W marcu pierwsza pełnia przypada na 2 marca w znaku Panny i w opozycji do Neptuna. Oznaczać może to zamkniecie jakiegoś rozdziału związanego z osobistymi iluzjami, nierealnymi oczekiwaniami. Ponieważ pełnię stabilizować będzie energia Saturna, przyniesie to łatwiejsze ugruntowanie zmian, które nadchodzą. Pozbędziemy się łatwiej naszych niechcianych ciężarów.

Pełnia w znaku Panny skieruje nas ku ziemskiej energii. W tym samym dniu Merkury utworzy trygon z Jowiszem, co pozwoli, by wszystko, co się wydarzy, zostało płynnie zasymilowane.

Miesiąc rozpoczniemy także pięknym trygonem w żywiole wodnym Wenus do Jowisza. Przyniesie nam to rozmarzenie i zaufanie, że wszystkie nasze plany spełnią się.

6 marca to czas, kiedy znak Barana będzie mocnej podkreślony przez tranzyt Merkurego. Dzień później dołączy do niego Wenus. Na pewno zauważymy zmianę w naszych oczekiwaniach względem ludzi i w naszych planach. Życie nabierze oczekiwanego dynamizmu.

8 marca to czas, kiedy Jowisz zacznie swoją coroczną retrogradację. Ruch wsteczny będzie trwać kilka miesięcy. Zazwyczaj w tym procesie Jowisza musimy sprawdzić, czy nie przeoczymy jakiejś ważnej myśli czy wydarzenia. To również czas na wzmożoną transformację, oczyszczanie. Sprawdzimy, czy to, z czego się tak ostatno cieszyliśmy, warte jest aż takiej uwagi. W tym czasie proces naszej ekspansji może zostać wyhamowany. Możemy być mniej przepełnieni nadzieją, ale tylko wtedy, gdy opieraliśmy się nie na naszej prawdzie.

W tym miesiącu nów przypada na 17 marca w znaku Ryb. Nowy Księżyc zawsze wyznacza start w danej energetyce. W marcu to okazja, by uzmysłowić sobie, jak ważna w życiu jest przerwa i odnowa w sferze ducha. Również w tym dniu Mars wkroczy do znaku Koziorożca, co zmotywuje do wielu działań, które przynieść mają zadowolenie.

Wiosna w tym roku rozpocznie się 20 marca z tranzytem Słońca do znaku Barana. Możemy znów świętować astrologiczny nowy rok./p>

22 marca Merkury wejdzie w proces retrogradacji do 15 kwietnia. W tym  czasie jak zwykle wszystkie procesy mentalne będą się na nowo asymilować. Możemy spojrzeć na to, co ostatnio przeżyliśmy, w odmienny sposób.

Druga pełnia przypada na 31 marca w znaku Wagi, co znów zwróci uwagę na nasze osobiste relacje i wewnętrzną harmonię.