Abrahadabra.pl

Kwiecień 2022 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Kwiecień będzie dość dynamicznym miesiącem. Przez większość czasu Słońce przebywać będzie w znaku Barana.

monika zjawinska, kwiecień 2022, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: James Wheeler

1 kwietnia rozpoczniemy nowiem w znaku Barana. Będzie to okazja do zwrócenia uwagi na sprawy związane z wojną na Ukrainie. Możemy spodziewać się konkretnych decyzji i prób rozwiązania trwającego konfliktu.

Nów ustawi się w koniunkcji z Merkurym, co pozwoli zintensyfikować trwające procesy mentalne. Merkury w znaku Barana to również szybkie decyzje, czasem nieprzemyślane, ale dość spontaniczne – planeta będzie potęgować chęć prowadzenia dyskusji, zainteresowanie innymi ludźmi i ich poglądami, chociaż bez głębszej analizy. W okolicy nowiu możemy spodziewać się wielu spotkań, nowych informacji, negocjacji, planów na szeroką skalę.

Nasze oczy skupione będą na Ukrainie i może być to kluczowy miesiąc, w którym pewne sprawy związane z konfliktem przejdą na inny etap.

4 kwietnia Saturn utworzy koniunkcję z Marsem, co również może być ważnym dniem w globalnych rozgrywkach. Koniunkcja zmuszać będzie do tworzenia planów, ustaleń wojskowych. Na skalę osobistą to czas podpisywania umów, konkretyzacji, stabilizacji.

Wenus 5 kwietnia tranzytuje w znak Ryb, co uczyni nas bardziej romantycznymi, podatnymi na uczuciowe rozterki. Będziemy motywowani głównie emocjami.

Merkury tranzytuje w znak Byka 10 kwietnia, co pozwoli nam mieć dobre wyczucie w sprawach finansowych. Łatwo dojdziemy do wniosku, na czym można zarobić, ale nie będziemy chcieli podejmować żadnych ryzykownych decyzji.

12 kwietnia może być wydarzeniem miesiącaJowisz spotka się z Neptunem w koniunkcji. To bardzo ważna data, kiedy te dwie planety spotykają się w jednym znaku. Koniunkcja w znaku Ryb może oznaczać wiele rzeczy. Jedną z nich może być ustalenie jakiegoś sojuszu, jakiejś formy pomocy dla poszkodowanych, ludzi potrzebujących. W tym wypadku może być to pozytywy zwrot w sprawie Ukrainy – ten układ może nieść nam wiele nadziei. W tym czasie mogą być też ogłoszone ważne odkrycia w dziedzinie chemii i znaczące odkrycia na skalę światową, wydarzenia związane z filmem, mediami.

Dla wielu osób koniunkcja ta jest związana z aspektem spełniania oczekiwań, marzeń, może to być przełom w życiowych decyzjach, których efekt będzie trwał długie lata. To dobry moment, by podczas procesu zwrócić uwagę na relacje z ludźmi, jak również na to, co się dzieje wokół nas. Będziemy czuć spokój i opiekę sił wyższych.

Okres ten może być na globalną skalę okresem konkretnych paktów, ustaleń, nowych wytycznych, biorących pod uwagę kontekst poprawy sytuacji globalnej, próbą wygaszania konfliktów. Te dwie planety i ich koniunkcja ma odniesienie do horoskopu Polski. Można więc domniemywać, że nasz kraj będzie powiązany z decyzjami, które wtedy mogą zapaść.

Mars dołączy do Wenus w znaku Ryb 15 kwietnia. Przy takim położeniu Marsa będziemy mieć problemy z podejmowaniem decyzji, staniemy się bardziej rozdarci i niechętni do działań. Nie będziemy mieli pewności, czy nasze ruchy są słuszne.

16 kwietnia pełnia w znaku Wagi rozliczy nieważne umowy czy kontrakty. To czas zrozumienia, co jest dla nas ważne również w relacji z samym sobą.

29 kwietnia Merkury tranzytuje w znak Bliźniąt, co sprawi, że będziemy chętni do wszelkich podróży i rozmów z innymi.

W tym dokładnie czasie Pluton rozpocznie retrogradację, aż do października. Część procesów globalnych, które trwają, musi zostać wyhamowana, Pluton zaś będzie nas duchowo odradzał i umacniał.

30 kwietnia nastąpi ważne astrologiczne wydarzenie – zaćmienie Słońca w znaku Byka. Duża dawka energii zostanie przesłana w kierunku wzmocnienia naszego wewnętrznego spokoju.