Abrahadabra.pl

Marzec 2022 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Większość miesiąca Słońce przebywać będzie w znaku Ryb. Ryby są ostatnim ze znaków zodiaku i charakteryzują się zamętem, lękiem oraz niepewnością.

monika zjawinska, marzec 2022, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: Reimund Bertrams

Obecna sytuacja globalna, szczególnie odczuwalna w naszym kraju, może być pokłosiem trwających zmian i rozchodzącej się kwadratury Urana i Saturna. Dodatkowo aktualne położenie Saturna w znaku Wodnika przywodzi na myśl transformację Rosji, ponieważ państwo to kojarzone jest właśnie ze znakiem Wodnika – ostatni pobyt Saturna w znaku Wodnika spowodował rozpad ZSRR. Przyglądając się obecnej sytuacji, nie trudno zauważyć, że wykazuje ona pewne podobieństwa do tej z końca ubiegłego wieku.

Księżyc w horoskopie Polski znajduje się w znaku Wodnika. Progresywne Słońce Polski, które obecnie stacjonuje w znaku Ryb, jest w koniunkcji z Neptunem, a niedługo dołączy do niego Jowisz. Fakty te powodują, że – owszem – Polska może być widziana i rozpoznawana w świecie jako kraj życzliwych, pomocnych ludzi, ale istnieje niebezpieczeństwo jakiegoś oszustwa, matactwa, być może samooszukiwania się samych Polaków. Ten proces będzie nasilony podczas pobytu Słońca w znaku Ryb do 20 marca. Traktujmy więc obecną sytuacje z uwagą i starajmy się mieć do wszystkiego pewien dystans.

2 marca zaczniemy miesiąc nowiem w znaku Ryb. Będzie to piękne zjawisko, bo nastąpi w towarzystwie Jowisza. To zasadniczo dobry znak, ponieważ planeta będzie powodować w nas chęć rozwoju, skłaniać do widzenia spraw obiektywnie. Jowisz w znaku Ryb zwiększa empatię, wrażliwość, poczucie misji, ale też może przyczyniać się do eskalacji zamętu wokół.

W skali osobistej Jowisz w koniunkcji z nowiem daje dużo optymizmu i poczucie opieki sił wyższych.

Merkury w koniunkcji z Saturnem podczas nowiu pozwoli wyważyć lepiej cały optymizm Jowisza. Mogą pojawić się refleksje, konkretne już przemyślenia i wątpliwości, czy nasze działania odnoszą oczekiwany skutek. Ze względu na położenie aspektów w znaku Ryb, przemyślenia te mogą być jednak nie do końca trafne.

5 marca Mars i Wenus utworzą koniunkcję z Plutonem, co sprawi, że zidentyfikujemy nasze emocje i wzmocnimy ambicje.

6 marca nastąpi bliska koniunkcja Wenus i Marsa, w znaku Wodnika, co może zintensyfikować wszelkie emocje. Energia może być mocno seksualna, dobra do doświadczeń miłosnych.

13 marca Słońce ustawi się w koniunkcji z Neptunem, co znów w jakimś stopniu nie da uwolnić się nam od emocji i ich przeżywania. Staniemy się podatni na energię duchową, a wypadku słabego z nią połączenia – podatni na manipulację. Osoby lękowe mogą poczuć ten aspekt jako coś zdecydowanie negatywnego, zwiększającego obawy i strach.

18 marca na niebie przywitamy pełnię Księżyca w znaku Panny. W osobistym rewirze to czas zbierania owoców, które zasialiśmy podczas nowiu. Będziemy analizować i korygować sprawy związane z naszym zdrowiem.

19 marca Wenus utworzy kwadraturę z Uranem. Może to być czas zrywania umów, paktów, czas dość nerwowy, ale też w sferze emocjonalnej – jeśli jesteśmy samotni – doskonały moment na poznanie kogoś ciekawego.

20 marca Słońce tranzytuje w znak Barana, rozpoczynając kalendarzową wiosnę. Wiele spraw wyjaśni się, lepiej zrozumiemy naszą aktualną sytuację życiową.

Natomiast 22 marca Mars ustawi się w opozycji do Urana, co wprowadzi wiele niepokoju, możemy poczuć się atakowani, zmuszeni do obrony.

28 marca Wenus utworzy koniunkcję z Saturnem. To może być czas osobistej izolacji czy zadumy, ale również czas, w którym zdamy sobie sprawę z naszych prawdziwych wewnętrznych potrzeb.