Abrahadabra.pl

Marzec 2020 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

W marcu doświadczymy kilku ważnych wydarzeń zarówno w sferze energetycznej, jak i fizycznej. Na niebie dużo będzie się działo i podkreślało wartości związane ze znakiem Wodnika. Mimo że Słońce będzie w znaku Ryb i znaku Barana, to odczujemy również silnie oddziaływanie Wodnika – Saturn, przebywając ostatnie lata w znaku Koziorożca, zmieni swoje położenie.

monika zjawinska, astrologia, marzec 2020, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

Miesiąc zaczniemy mocnym akcentem Wenus – 3 Marca Wenus utworzy kwadraturę z Saturnem, mocno wychładzając nasze emocje i pragnienia. Możemy czuć się troszkę zagubieni i samotni.

5 marca Wenus tranzytuje w znak Byka, co pomoże nam zwrócić uwagę na sprawy ziemskie, jak dobre jedzenie i picie, przyjemności ciała. Warto więc na przykład udać się na dobry masaż.

8 marca Wenus utworzy koniunkcję z Uranem. Tego dnia mocno przyspieszymy we wszystkich projektach. Będziemy chcieli cieszyć się chwilą, bywać w różnych ciekawych miejscach.

Pełnia w znaku Panny przypada 9 marca z silnymi aspektami Słońca i Neptuna. Możemy odczuwać potrzebę samooczyszczenia i samodoskonalenia. Możemy również czuć jakiś zawód, niezadowolenie, jeśli nasze starania nie będą docenione. Tego samego dnia Merkury wyjdzie z ruchu wstecznego.

20 marca zaczniemy astrologiczną i astronomiczną wiosnę. Słońce tranzytuje w znak Barana. Dwa dni później nastąpi mocne przejście Saturna w znak Wodnika. Będzie to pierwszy powiew nowej energii, którą z pewnością zauważymy. Saturn cofnie się jeszcze na chwilę do znaku Koziorożca w lipcu tego roku.

Saturn dobrze czuje się w znaku Wodnika i może pragnąć uporządkować wszelkie idee reformatorskie. Z jednej strony może działać dość restrykcyjnie, z drugiej jednak spowoduje, już na skalę globalną, że wiele tematów związanych z prawami ludzi i ich kreatywnością, wolnością, stanie się bardzo ważne. Może sprawić, że osoby z różnych sfer i kręgów kulturalnych będą ze sobą współpracować.

Pojawić się mogą w tym czasie programy czy pomysły o charakterze społecznym, ale szanujące odmienność ludzi. Nacisk z budowania silnych struktur przeniesie się na sprawy związane z wolnością jednostek. Wiele osób, również uprawiających wolne zawody, może odczuwać potrzebę jakiegoś porządku. Nastąpi w pewien sposób połączenie idei Wodnika z materią, co może pozwolić, że ogrom genialnych myśli zostanie zapisanych, zmaterializowanych. Wielu ludzi będzie się zastanawiać w tym czasie nad swoim wkładem w życie społeczne – odpowiedzą sobie na pytanie, czy ich przynależność do określonych grup jest słuszna.

Niestety, istnieje jednak możliwość zbyt wielkiej chęci ograniczania wolności np. poprzez kontrolę internetu…

Dobrym dniem na planowanie nauki, negocjacje, jak i podpisywanie wszelakich umów będzie 22 marca, kiedy to Merkury utworzy sekstyl z Uranem, a Wenus – sekstyl z Neptunem.

W tym miesiącu nów w znaku Barana przypadnie 24 marca. Będzie to wzmacniający, potężny zastrzyk energii ognia.

27 marca poczujemy się obdarowani przez los dzięki trygonowi Wenus z Jowiszem. Wszystko będzie się w tym dniu układać wyśmienicie.

Kończąc miesiąc, Mars tranzytuje w znak Wodnika 30 marca, gdzie spotka się z Saturnem w dniu 31 marca. To będzie dobry czas na budowanie strategii pełnych humanistycznych wizji. Nie przegapmy tego dnia.