Abrahadabra.pl

Luty 2020 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Luty przyniesie doznania dużo lżejszej i swobodniejszej energii niż styczeń. W powietrzu będzie więcej radości i poczucia luzu. Słońce przez większość miesiąca przebywać będzie w znaku Wodnika, co pobudzać będzie naszą chęć do eksperymentowania i nieskrępowania.

monika zjawinska, astrologia, luty 2020, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

Zaczniemy miesiąc z dobrym położeniem planety Wenus 2 lutego, która utworzy sekstyl z Plutonem, a 3 lutego – z Saturnem. Pewniej spojrzymy w przyszłość, szczególnie w sferze związanej z bezpieczeństwem finansowym i uczuciowym.

Pełnia w znaku Lwa przypada 9 lutego. Jest to czas, który uwolni nas od blokujących energii z przeszłości i pozwoli otworzyć się na radość i czerpanie z życia tego, co najlepsze. Ta pełnia przyniesie nam wiedzę w temacie “co zrobić, by poczuć siłę”, chociaż jej przebieg w opozycji do Masa może sprawić, że nie obędzie się bez pewnych tarć i napięć w obszarze domu i emocjonalnych relacji.

16 lutego Mars tranzytuje w znak Koziorożca, co sprawi, że poczujemy potrzebę działania w obszarze uporządkowania przestrzeni materialnej.

Merkury wejdzie w retrogradację 17 lutego, która trwać będzie do połowy marca, przez prawie cały znak Ryb. W tym czasie bez problemu zwolnimy tempo myślenia, by skupić się na wnętrzu, sprawach intuicyjnych.

19 lutego – Słońce tranzytuje w znak Ryb, co również wprowadzi w nasze życie więcej subtelnych wibracji. Może być to więc okres, w którym łatwo wrócimy do źródeł mocy duchowych lub popadniemy w niechciany nieład. Słońce, przebywając w znaku Ryb, kończy cykl astrologiczny.

Z punktu widzenia duszy możemy przyjrzeć się wszystkim wydarzeniom, które miały miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy, zanim wejdziemy w nowy rok astrologiczny. Znak Ryb to okres kończenia, rozpuszczania tego, co nagromadziliśmy i czego chcemy się pozbyć. Jeśli chcemy przeżyć ten czas dobrze, skupmy się na tym, co odchodzi, bez żalu.

20 lutego będziemy mieli szanse dobrze wykorzystać nadarzające się okazje. Neptun utworzy sekstyl z Jowiszem, sprawiając że poczujemy nadzieję na pewną wymarzoną odmianę w naszym życiu. Ta wzniosła energia przyniesie nam wiarę w lepszy czas.

21 lutego będzie miał miejsce tranzyt Marsa w trygonie do Urana. Staniemy się narażeni na wiele nieoczekiwanych okoliczności, które pozwolą przerwać sytuację nużącą nas od jakiegoś czasu.

23 lutego na niebie zagości nów w znaku Ryb. W tym czasie wejdziemy jeszcze głębiej w procesy zapoczątkowane przez tranzyt Słońca w ten znak. Zapragniemy być bardziej mistyczni i otwarci na przeżycia duchowe. Tego samego dnia Wenus utworzy kwadraturę z Jowiszem. Łatwo wpadniemy w euforię, ciesząc się przyjemnościami, jakie niesie życie.

25 lutego Słońce i Merkury utworzą koniunkcję w znaku Ryb. To będzie dobry dzień na procesy mentalne, intuicyjne, wzrost świadomości.

28 maja Wenus utworzy kwadraturę z Plutonem, co może spowodować wzrost trudnych emocji. W związkach może pojawić się zazdrość, zaborczość, chęć pokazania swojej siły.