Abrahadabra.pl

Lipiec 2022 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Lipiec to miesiąc należący w większości do znaku Raka. Głównie będziemy więc skupieni w tym okresie na sprawach własnych emocji, rodziny. Zechcemy z pewnością się wzmocnić i bronić swoich granic wolności.

monika zjawinska, lipiec 2022, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Autor: Shuutoka Azoi

Miesiąc zaczniemy mocnym akcentem – 1 lipca Mars utworzy kwadraturę z Plutonem. Może być to trudny czas. Będziemy mieć wrażenie, że sytuacja, w której jesteśmy, jest niemożliwa do wytrzymania. Ktoś – z naszego subiektywnego punktu widzenia – będzie nas atakował, zmuszał do zmiany postawy.

2 lipca Merkury utworzy trygon do Saturna, co na pewno ułatwi wielu osobom pracę koncepcyjną, spowoduje, że połączymy doświadczenie z wiedzą. Mimo to powstała jednocześnie kwadratura do Neptuna sprawi, że nie wszystko uda się zrealizować tak, jak wcześniej zaplanowaliśmy.

5 lipca Mars wkroczy do znaku Byka, a Merkury do znaku Raka, tworząc sekstyl. Mars w tym znaku obdarzy nas większą zmysłowością, skupieniem na ziemskich przyjemnościach, Merkury rozbudzi intuicję i wrażliwość na bodźce.

9 lipca Merkury utworzy kwadraturę z Jowiszem, co może sprawić, że stracimy obiektywny ogląd spraw, pragnąc zbyt wiele. W ważnych dla nas kwestiach możemy otrzymać od innych jedynie puste obietnice.

10 lipca Słońce utworzy sekstyl z Uranem, więc poczujemy się bardziej otwarci na nowe znajomości. Możemy spodziewać się zaskakujących niespodzianek, dzień stanie się niezwykle miły.

13 Merkury utworzy sekstyl z Uranem, a Wenus – trygon z Saturnem. To dobry moment na wyjście z domu i poznawanie świata. Towarzyszyć nam może pewien dreszczyk emocji. Tego dnia wszystkie relacje, które się pojawią w naszym życiu, uczynią nas szczęśliwymi. Na niebie zaś zawita pełnia w Koziorożcu. Znajdziemy tym samym równowagę między życiem wewnętrznym, emocjonalnym, a materialnym.

14 lipca Wenus utworzy kwadraturę z Neptunem. To moment, w którym musimy uważać, z kim się wiążemy, z kim spędzamy swój cenny czas. Nasze oczekiwania mogą nie być spełnione, grozi nam rozczarowanie. Pomyłką mogą być wszystkie działania finansowe.

16 lipca Słońce utworzy koniunkcję z Merkurym. Nasza uwaga skieruje się na nas samych. Możemy nie być pewni własnych sądów i odczuć, a mimo to towarzyszyć nam będzie przekonanie, że odkrywamy coś ważnego.

17 lipca Słońce i Merkury utworzą trygon z Neptunem, a Wenus tranzytuje w znak Raka. Dzień sprzyja wszelkim działaniom związanym z rodziną i osobami bliskimi. Możemy łatwiej wyczuwać intencje innych.

18 Merkury utworzy opozycję z Plutonem, czego rezultatem może być nasze przytłoczenie towarzystwem innych. W tym czasie zechcemy również dowiedzieć się czegoś więcej na interesujące nas tematy.

19 lipca Słońce utworzy opozycję do Plutona i przyczyni się do szukania nowych form reagowania, odrzucania niepotrzebnych już myśli i reakcji. Możemy chcieć na chwilę wycofać się ze swoich działań, by pewne idee przetransformować. Tego również dnia Merkury tranzytuje w znak Lwa – w najbliższych tygodniach łatwiej więc będzie nam nawiązać flirt, romans.

25 lipca Wenus utworzy kwadraturę z Jowiszem. Czeka nas dużo szczęścia w sprawach uczuciowych, ale też warto zachować pewien umiar. Łatwo będziemy wpadać w przesadę, zachowując się lekkomyślnie.

26 lipca Merkury utworzy kwadraturę z Marsem. Zapragniemy bardzo wyjaśnić tematy dla nas niepewne. Przestaniemy być cierpliwi, zbyt mocno angażując się w niepotrzebne dyskusje.

28 lipca Jowisz zacznie swój proces retrogradacji. Proces rozpocznie czas, w którym będziemy mogli połączyć się, jako istota duchowa, z wewnętrznym źródłem zasilania. Retrogradacja zawsze pomaga dostroić to, co działo się w świecie zewnętrznym, z tym, co duchowe. Również tego dnia na niebie przywitamy nów w znaku Lwa. To idealny moment, by znaleźć odpowiednie dla nas źródło własnej ekspresji twórczej, odważyć się stanąć na podium.