Abrahadabra.pl

Czerwiec 2020 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Czerwiec zaskoczy nas swoją mocną energetyką. W tym okresie zajdzie wiele ciekawych zjawisk, które będziemy mogli obserwować zarówno od strony astrologicznej, jak i osobistej.

monika zjawinska, astrologia, czerwiec 2020, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

2 czerwca Wenus ustawi się w kwadraturze do Marsa, przynosząc – szczególnie w relacjach uczuciowych – wiele napięć i wybuchów namiętności. Możemy oczekiwać nagłych pozytywnych emocji, jak i ataków nienawiści czy szału.

3 czerwca Wenus wejdzie w koniunkcję ze Słońcem i wzmocni w nas potrzebę kreatywności, życia w pokoju i pięknym otoczeniu. Tego dnia łatwo zyskamy nowych przyjaciół i spędzimy czas w dobrym towarzystwie.

Bardzo istotną datą jest dzień 5 czerwca
, kiedy to na niebie będziemy doświadczać wzmocnionej pełni zwanej zaćmieniem Księżyca. Ta opozycja Słońca i Księżyca utworzy silne aspekty z Marsem i Wenus, potęgując w nas wszelkie emocjonalne przeżycia. Dzięki przypadającemu w tym dniu sekstylowi Merkurego do Urana będziemy mogli jednak wszelkie pojawiające się problemy rozwiązać za pomocą intelektu. To zaćmienie może testować nawet stałe, dobre relacje poprzez nagromadzenie energii frustracji i stresu.

11 czerwca Słońce ustawi się w kwadraturze z Neptunem, więc pamiętajmy, że nie jest to dobry aspekt, szczególnie dla osób chcących w tym dniu podejmować decyzje odnośnie kredytów, finansów i wszelkich inwestycji na przyszłość.

Również 13 czerwca będziemy poddani silnemu działaniu energii Neptuna, który ustawi się w koniunkcji z Marsem. Z jednej strony może być to dzień na wszelkie miłosne zauroczenia, a z drugiej – na kompletne zagubienie.

18 czerwca Merkury wejdzie w proces retrogradacji na kilka tygodni, co może blokować naszą zdolność do wyrażania siebie, lecz Mars, tworząc sekstyl z Plutonem w tym dniu, pozwoli nam na regenerację sił.

20 czerwca w późnych godzinach wieczornych Słońce wkroczy w znak Raka, rozpoczynając kalendarzowe lato. Wraz z tym przesileniem w dniu 21 czerwca nastąpi zaćmienie Słońca. Wzmocniony nów będzie stwarzał okazję do pracy ze swoją energetyką. Koniunkcja Słońca i Księżyca w znaku Raka oznacza zawsze dobry start na budowanie planów na przyszłość tak, byśmy czuli się szczęśliwi.

23 czerwca Neptun zacznie proces retrogradacji. Jeśli dobrze chcemy spędzić ten czas, możemy szukać przyczyn naszego lęku dzięki różnym terapiom. Nie dziwmy się, że w tym okresie mogą pojawić się natężone obawy o nasz los, a także depresja. To dobry okres na ćwiczenia jogi i oczyszczanie.

25 czerwca Wenus rozpocznie ruch prosty – wiele spraw związanych z pieniędzmi, osobistym systemem wartości wyprostuje się. Możemy zrobić miejsce na nową relację po zakończeniu wszelkich związków z przeszłości.

28 czerwca Mars utworzy sekstyl z Saturnem – to dobry czas na wszelkie poważne działania.

30 Czerwca Jowisz znów wejdzie w koniunkcję z Plutonem. To jest moment, kiedy warto zacząć wszelkie zmiany w życiu, na które brakowało nam siły. Tranzyt ten wzmocni również nasze działania duchowe.