Abrahadabra.pl

Czerwiec 2018 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Miesiąc zapowiada się dość spokojnie i całkiem romantycznie. Czerwiec zaliczyć można do okresu, który troszkę tonuje energię po ważnych wydarzeniach ostatnich miesięcy, jak i przygotowuje na mocne wydarzenia nadchodzących. Nie zabraknie oczywiście ciekawostek astrologicznych.

monika zjawinska, astrologia, czerwiec 2018, wiadomosci astrologiczne

Zaczniemy miesiąc w romantycznej aurze w dobrych aspektach planety Wenus do Neptuna i Jowisza, co pozwoli nam odpocząć, nabrać sił, cieszyć towarzystwem.

5 czerwca Wenus przysporzy nam już mniej miłych wrażeń. Planeta ustawi się w opozycji do Plutona i będziemy musieli zmierzyć się z różnymi przymusowymi sytuacjami, które niekoniecznie będą dla nas miłe. Uważajmy więc, z kim wchodzimy w bliższe interakcje. Tego dnia mogą ujawniać się jakieś toksyczne wzorce, które sami odziedziczyliśmy.

Wiele nieporozumień w sprawach wzajemnej komunikacji czeka nas 6 czerwca, kiedy to Neptun utworzy kwadraturę ze Słońcem.

12 czerwca Merkury wkroczy do znaku Raka, czyniąc naszą komunikację bardziej empatyczną. Łatwiej będzie nam mówić o uczuciach i wyrażać emocje. Ta zwiększona wrażliwość nie zostanie bez znaczenia, ponieważ już dzień później, 13 czerwca, nastąpi nów w znaku Bliźniąt – dobry czas na wyczucie swoich potrzeb, szczególnie biznesowych, oraz zwrócenie uwagi na różne rodzaje komunikacji.

14 czerwca będzie się działo. Wenus, tranzytując w znak ognistego Lwa, ustawi się w kwadraturze do Urana od razu wywołując na niebie napięcia. To zjawisko może przynieść jednak pozytywne skutki, takie jak nagłe zauroczenia, szybkie romanse.

15 czerwca włączymy hamulce w związku z opozycją Merkurego do Saturna. Znów zobaczymy jakieś czarne scenariusze opóźniające wszelkie działania.

W tym miesiącu Neptun zacznie swoją retrogradacje 18 czerwca. Ten cykliczny proces potrwa kilka miesięcy. W tym czasie jak zwykle będziemy mogli doświadczać, w zależności od poziomu świadomości, albo zwiększonego zamętu i iluzji, albo wzrostu zrozumienia, wiary i zaufania.

W tym miesiącu będziemy mieli jeszcze jedno ważne zjawisko, jakim jest przesilenie letnie. Zawsze, gdy Słońce tranzytuje w znak kardynalny, mamy dostęp do silniejszej energii, którą możemy wykorzystać do wszelkich życiowych zmian. Lato zaczniemy 21 czerwca wraz ze Słońcem w znaku Raka.

26 czerwca Mars zacznie swój proces retrogradacji. To naturalny proces, który pozwoli cofnąć się kilka kroków i jeszcze raz przyjrzeć, czy to, co ostatnio zdziałaliśmy, było słuszne.

Pełnia Księżyca w znaku Koziorożca 28 czerwca pozwoli przyjrzeć się roli różnych autorytetów w naszym życiu. Warto zmierzyć się z ograniczającymi wzorcami i pozbyć się ich.