Abrahadabra.pl

Wrzesień 2017 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Przez większość miesiąca Słońce przebywać będzie w znaku Panny. Panna jest kojarzona z najbardziej pokornym, cichym znakiem zodiaku. Symbolicznie związana również z leczeniem, zdrowym odżywianiem. Energia znaku Panny pomaga stać się idealnym, perfekcyjnym w danej dziedzinie. Ziemski znak przywracać będzie we wrześniu poczucie, że trzeba zadbać o to, w jaki sposób żyjemy.

monika zjawinska, astrologia, wrzesień 2017, wiadomosci astrologiczne

Analizując horoskop indywidualny możemy zwrócić uwagę, gdzie możemy doznać pełnej formy uzdrowienia i zbierać plon naszych wysiłków. To, co będzie jednym z ważniejszych zadań w tym miesiącu, to praca nad dobrą organizacją życia codziennego, zwrócenie uwagi na to, co nas otacza.

6 września czeka nas pełnia wrześniowa w Rybach. Proces będzie wzmocniony działaniem planety Neptun. Zyskamy mistyczną energię, możliwości przekształcenia drzemiących w nas lęków, obaw dzięki skierowaniu się ku światłu. Taki układ planet dodatkowo zapewnia głębokie uzdrowienie, silne przeżycia duchowe.

W trakcie takiego procesu ważne może być zwrócenie uwagi na nasze wszelkie zawiłości w relacjach osobistych, poczucie uwięzienia, zatracenia. Możemy również mieć poczucie, że ktoś lub coś wnika do naszego życia. Ważne byśmy zwrócili uwagę, czy trzymamy właściwy balans między fantazją  a życiem realnym.

Na 20 września przypada nów Księżyca w znaku Panny. To czas, kiedy znów otworzą się pewne drzwi. To dobry okres na wyznaczenie nowych celów, rozwoju w ulubionej przez nas dziedzinie. Ponieważ nów będzie tworzył harmonijny trygon z Plutonem, otrzymamy wsparcie w głęboko działających procesach, pozytywnie zmieniających nas psychicznie, a także fizycznie.

22 września to czas równonocy jesiennej, początek jesieni. Jest to symboliczny czas idealnej równowagi. W nas samych powinna zagościć harmonia i całkowity spokój. Słońce wkracza w znak Wagi. To odpowiedni czas na medytacje, oczyszczanie intencji również na rzecz ogólnego spokoju i pokoju.

W tym miesiącu również warto będzie zwrócić uwagę na tranzyty planet. Korzystny układ dla wielu osób przypada 2 wrześniaMars będzie w trygonie do Urana. Możemy odważnie zaryzykować różne działania. Warto w ten czas wypuścić w świat nowy pomysł.

3 września i 16 września – Mars aktywuje planetę Merkury, zwiększając jej działanie. Natomiast kombinacja dwóch planet może prowadzić do utarczek słownych i wielu nieporozumień.

Bardzo dobre dni na pracę i spotkania osobiste to 13 września, kiedy Wenus utworzy trygon z Saturnem. Następny czas warty uwagi to 15 września, kiedy Wenus utworzy trygon z Jowiszem  i 18 września  – trygon z Uranem.

Nie wybierajmy na ważne dla nas spotkania dni 5 września oraz 9 września, kiedy działanie planety Wenus będzie zablokowane.

Nie podejmujmy też żadnych ważnych decyzji 20 września. W ten czas Merkury utworzy opozycję z Neptunem. Możemy zostać oszukani.

Istotne sprawy załatwiajmy 22 września, kiedy Merkury utworzy trygon z Plutonem. Wnikliwie ocenimy wtedy nasze szanse i opłacalność inwestycji.