Abrahadabra.pl

Sierpień 2022 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Sierpień sprzyja cieszeniu się życiem, poznawaniu nowych jego obszarów. To czas, w którym nie zabraknie okazji do zabawy i miłosnych uniesień. Nie zabraknie też emocji.

monika zjawinska, sierpień 2022, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Autor: Okan Caliskan

Zaczniemy 1 sierpnia mocnym akcentem – Mars utworzy koniunkcję z Uranem. Poczujemy prawdziwy dreszczyk emocji, wiele spokojnych osób może mieć podniesione ciśnienie. Odczujemy w ciele pewne rozedrganie, zadbajmy więc o relaks i wyciszenie. Nie dajmy się wciągnąć w cudze pomysły na nasze życie.

2 sierpnia Wenus utworzy sekstyl z Uranem, przynosząc nowe możliwości osobom, które marzą o poznaniu kogoś fascynującego. Aura ekscytacji będzie unosić się w powietrzu, ponieważ Wenus jednocześnie ustawi się w sekstylu do Marsa.

7 sierpnia Wenus połączy się z Neptunem poprzez trygon. To okres idealny na romantyczne chwile we dwoje, w takiej aurze łatwo się zakochać. Niestety, nasze uczucie może być bardziej platoniczne, bo Mars, odpowiedzialny za wszelkie działanie, utworzy kwadraturę z Saturnem. To mocno nas otrzeźwi i spowoduje, że będziemy się wahać, czy zaryzykować odważny krok.

9 sierpnia Wenus utworzy opozycję z Plutonem, co sprawi, że zechcemy czuć więcej i silniej. Ktoś może bardzo pragnąć, byśmy zmienili swoje nastawienie do niego. Nie będzie to dla nas przyjemne odczucie.

11 sierpnia Słońce utworzy kwadraturę z Uranem. To, co zawsze było dla nas ważne, może znów do nas powrócić, by móc się zrealizować. Ciężko będzie pozostać spokojnym. Chętnie ruszymy się z miejsca, uruchomimy nowe projekty, zmienimy coś w swoim wyglądzie. Wielu z nas otworzy się na poznawanie nowych osób. Będziemy chcieli czuć się swobodnie.

12 sierpnia na niebie przywitamy pełnię w znaku Lwa. Możemy doświadczać silnych, rwących emocji poprzez kwadraturę owej pełni do Marsa i Urana. Jednocześnie może być to bardzo silnie oczyszczający czas.

14 sierpnia Słońce utworzy opozycję do Saturna. W wielu sytuacjach życiowych zetkniemy się z pewnymi ograniczeniami, które ciężko będzie nam pokonać bez włożonego wysiłku. Poczujemy zmęczenie. Tego dnia oszczędzajmy siły i starajmy się planować działania rozsądnie – to dobry dzień na naukę pracy z własną energią. Mars, tworząc trygon z Plutonem, wskaże nam, jak dobrze się regenerować. Układ planet pozwoli wzmocnić to, co wyda nam się warte naszego wysiłku.

16 sierpnia Merkury połączy się trygonem z Uranem. Wiele spraw znajdzie korzystne rozwiązania bez większego wysiłku.

18 sierpnia Wenus utworzy trygon z Jowiszem, warto więc wykorzystać dobrze czas na spotkaniach z przyjaciółmi, delektując się dobrym jedzeniem i towarzystwem.

21 sierpnia Merkury utworzy opozycję z Neptunem, co sprawi, że doskonale będziemy komunikować się na poziomie nieświadomym, duchowym, ale gorzej, jeśli zaplanujemy konkretne działania czy negocjacje.

24 sierpnia Uran zacznie swoją retrogradację. To proces cykliczny, ruch planety skłania nas do sprawdzenia, czy zmiany, które przechodzimy w naszym wnętrzu są wystarczające dla naszego rozwoju. Sprawdzimy więc, czy mamy już wystarczającą przestrzeń do dalszego naszego osobistego rozwoju.

Bardzo energetycznym dniem będzie 27 sierpnia, kiedy Wenus utworzy kwadraturę z Uranem, a dodatkowo doświadczymy w tym czasie efektów nowiu w znaku Panny. Nie zabraknie napięć i irytacji wywołanych przez kwadraturę Marsa do Słońca i Księżyca. To idealny czas na zerwanie ze starymi, niekorzystnymi nawykami, a także toksycznymi osobami.