Abrahadabra.pl

Sierpień 2018 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

W sierpniu też nie powinniśmy się nudzić i narzekać na brak astrologicznych atrakcji. Miesiąc zaczniemy mocnym akcentem na niebie – Mars ustawi się w kwadraturze do Urana.

monika zjawinska, astrologia, sierpień 2018, wiadomosci astrologiczne

Ten tranzyt może przynieść silną energię skierowana na walkę. W skali globalnej możemy mieć do czynienia z ruchami społecznymi i wystąpieniami ludzi, którzy walczą przeciwko systemom, nie zgadzają się z autorytetami dyktującymi twarde warunki.

W tym miesiącu 7 sierpnia Uran wejdzie w ruch wsteczny. Jeśli przyzwyczailiśmy się do już do Urana przebywającego w Byku, będziemy musieli jeszcze raz cofnąć się do energii Barana. Ten proces pozwoli zastanowić się nad wszystkimi zmianami, które już zapoczątkowaliśmy podczas pobytu planety w znaku Byka.

Tego samego dnia możemy skorzystać z pięknego trygonu Marsa do Wenus i zainteresować się kontaktami z płcią przeciwną. Również w tym dniu Wenus tranzytuje w znak Wagi, co uczyni nas bardziej podatnymi na wszelkie kompromisy w relacjach, umowach.

Bardzo ważną i ciekawą datą w sierpniu wydaje się dzień 11 sierpnia.  W tym czasie przypada nów w znaku Lwa wzmocniony częściowym zaćmieniem Słońca. Proces ten będzie spotęgowany energią planety Merkury, która tworzy koniunkcję do Księżyca i Słońca (Jowisz dodatkowo utworzy kwadraturę). Będzie to więc moment, by zwrócić szczególna uwagę na sposób komunikowana się z innymi, ale także czas na maksymalne wzmocnienie swojej siły kreacji. Jowisz wesprze nas swoją dumą, pewnością siebie, ale też spowoduje brak umiaru w wielu działaniach. Uważajmy, czy nasz optymizm i przeświadczenie o swojej potędze ma jakieś podwaliny w rzeczywistości. Nów zapoczątkuje okres pogodnej burzy mózgów i budowania optymistycznych strategii.

W tym miesiącu 19 sierpnia Merkury zakończy ruch wsteczny. Trochę lepiej będzie zrozumieć drugą osobę bez zbędnych kłótni.  Tego samego dnia czeka nas na niebie piękny trygon Neptuna z Jowiszem – niosący nadzieję i wiarę w realizację marzeń.

Słońce tranzytuje w znak Panny 23 sierpnia, co przez nadchodzący czas uczyni nas bardziej wrażliwymi na wszelkie szczegóły w życiu codziennym i pracy. Będziemy chcieli żyć zdrowiej, udoskonalać warsztat pracy.

Pełnia w tym miesiącu przypada na 26 sierpnia w znaku Ryb. Wtedy Saturn, Słonce i Uran utworzą na niebie wielki trygon w znakach ziemskich, co pozwoli wprowadzić w życie wszelkie wizje i udogodnienia, o których myślimy i marzymy.

Pod koniec miesiąca 27 sierpnia Mars przestanie retrogradować. W tym wypadku mieliśmy czas przeanalizować, w jaki sposób obchodziliśmy się z naszą energią seksualną, w jaki sposób działaliśmy, w jakie dziedziny życia angażowaliśmy nasz wysiłek. Mieliśmy okazję, by poprawić nasze obchodzenie się ze złością i zwyczajami, których nie lubimy. Z nową motywacją wyruszymy, by kontynuować nasze działania.