Abrahadabra.pl

Październik 2017 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Większość miesiąca na niebie królować będzie znak Wagi. Słońce, przebywając w tym znaku powietrznym, będzie oświetlało wszystkie jego cechy i zalety. To czas, kiedy łatwo przyjdzie nam odnieść sukces w wielu procesach i uzyskać względny komfort. Szczególne oddziaływanie wskaże osobisty kosmogram.

monika zjawinska, astrologia, październik 2017, wiadomosci astrologiczne

W październiku możemy zainicjować sporo procesów świadomie, by uzyskać żądany efekt. Celem Wagi jest harmonia i spokój uzyskany na drodze kompromisów. Ważne staje się tolerowanie prawa do odmienności każdej jednostki.

Miesiąc zaczniemy mocną energią Marsa, który stworzy z Plutonem przyjazny trygon. Taki układ zawsze pomaga w odważnych przedsięwzięciach, kiedy trzeba wykazac się osobistą wolą.

W październiku Mars będzie tworzył jeszcze interesujące aspekty 11 października, kiedy przyniesie frustrację przez odczucie zablokowania działania. Nie siłujmy się z przeciwnościami, bo przyniesie to tylko niepotrzebne wydatki energii. Mars utworzy wtedy kwadraturę z Saturnem.

Pełnia w tym miesiącu przypada 5 października w znaku Barana. Taki układ między Słońcem a Księżycem może przynieść trochę napiętych sytuacji. Nerwy mogą nie wytrzymać, a konflikty narastać, jeżeli będziemy chcieli tylko postawić na własne zadania. Komunikacja międzyludzka może być mocno utrudniona. Pełnia tym razem to okazja do pogodzenia instynktów wojownika z racjonalnym umysłem. Wygramy, jeśli uda się pogodzić własne potrzeby i cudze oczekiwania. Spełnimy się w roli lidera, jeśli podejmiemy współpracę.

Nów Księżyca przypada 19 października – w znaku Wagi. To czas odnowy w relacjach, a może dla niektórych dobry czas na wejście w formalny związek. Jeśli jeszcze jakaś przeszłość, stary związek, pozostawia za sobą bolesne wspomnienie, warto go odciąć.

Najważniejszym wydarzeniem miesiąca jest ingres Jowisza w znak Skorpiona w dniu 10 października. Jowisz pozostanie w tym znaku ponad rok.

Fakt ten zapoczątkuje wielką zmianę energetyczną odczuwalną również na skalę społeczną. Skorpion to znak związany symbolicznie z odnową psychofizyczną człowieka, głęboką transformacją, wydobywaniem na powierzchnię spraw trudnych. Połączenie dwóch wpływów stworzy okazję do głębokiej samoanalizy, zainteresowania sprawami duchowymi, karmicznymi. Dla wielu z nas to okres wielkiej przemiany i zwiększonej samoświadomości. Jowisz w Skorpionie to czas, kiedy możemy zwiększyć swoją wewnętrzna siłę i magnetyzm również wykazując się w takich dziedzinach jak uzdrawianie.

Najlepsze dni miesiąca na zajęcie się sprawami uczuć, ale też i finansów, to 3 października, kiedy Wenus utworzy trygon z Plutonem. W tym dniu może nastąpić fascynacja drugim człowiekiem, ale też wzmocnienie pozycji finansowej.

Warto też skorzystać z aury miłosnej 5 października, kiedy to Wenus z Marsem utworzy koniunkcję na niebie.

Trudne emocje w relacjach, a także w negocjacjach, czekają nas 8 października. Tego dnia Wenus utworzy kwadraturę z Saturnem. Także 27 października nie będzie łatwo – planeta ta będzie w kwadraturze do Plutona.

Najlepszy dzień miesiąca do załatwiania wszelkich spraw korzystnie to 26 października, kiedy Słońce w koniunkcji z Jowiszem pomoże zmaksymalizować sukces w życiu.