Abrahadabra.pl

Październik 2016 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Październik zapowiada spokojny czas, w którym możemy celebrować już jesień. W tym miesiącu ważne będą emocje i uczucia, a także szukanie i rozwiązywanie problemów wewnątrz siebie, które utrudniają nam życie w upragnionej harmonii.

monika zjawinska, astrologia, październik 2016, wiadomosci astrologiczne

Większość miesiąca Słońce przebywać będzie w znaku Wagi. Nów w tym miesiącu przypada na 1. dzień października. Waga kojarzy się z partnerstwem równowagą i harmonią, ale również poczuciem piękna i stylu. Ponieważ w czasie trwania nowiu władczyni znaku Wagi będzie przebywać w znaku Skorpiona, dostaniemy dodatkową energię na to, by przyjrzeć się naszym osobistym relacjom i im autentycznemu podłożu. Niełatwo będzie ujawnić swoje potrzeby. Wenus przebywając w znaku Skorpiona może powodować napiętrzenie wielu trudnych emocji uniemożliwiających uzyskanie kompromisu.

Możemy w ten czas uświadomić sobie, czego szukamy w związku z innymi ludźmi. Odpowiedzieć, czy nie wchodzimy w zawiłe relacje i układy, kierując się rządzą manipulacji i obawą przed samotnością… W tym nowiu będzie czas na uporządkowania własnych emocji i oczekiwań.

Wenus w tym dniu utworzy piękny trygon z Neptunem, dając naprawdę możliwość inspirowania się ideałami.

Po nowiu, jeśli chcemy uporządkować zdobyte doświadczenia, wykorzystajmy aurę dnia 4 października, kiedy to Słońce utworzy sekstyl z Saturnem.

Łatwiej będzie nam werbalizować swoje myśli już od 7 października, kiedy to Merkury wkroczy w znak Wagi. Szybciej będziemy się uczyć, ale niestety zbyt wielka ustępliwość może spowodować brak dynamizmu w myśleniu i decyzjach. Wykorzystajmy czas, kiedy Merkury jest w koniunkcji z Jowiszem – 11 października. To czas na pozałatwianie wszelkich spraw prawnych i towarzyskich.

Pełnia w tym miesiącu przypada 16 października w znaku Barana. Jest to czas aktywnego działania, przemyślenia, co chce się robić, ale tak, by realizacja naszych pasji nie odbywała się kosztem innych osób. W okresie koło pełni możemy negocjować lepsze warunki zatrudnienia.

Już w dniu 24 października inaczej będziemy podejmować decyzje. Merkury, tranzytując w znak Skorpiona, zwiększy naszą dociekliwosć, wnikliwość, a także spryt. Wykorzystajmy aurę dnia 26 października, kiedy to Wenus przyniesie nam dużo zauroczeń, a jednocześnie zwiększoną ilość kontaktów towarzyskich. To dobry czas na spędzenie wieczoru w kinie lub delektowanie się bliskością z druga osobą.

Po tych przeżyciach bądźmy czujni 29 października, kiedy to Mars utworzy na niebie kwadraturę z Uranem, wytwarzając energię złości i wyzwalając w nas szybkie, burzliwe reakcje.