Abrahadabra.pl

Maj 2024 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

W maju cieszyć się będziemy wiosną, ale też wszystkimi tematami związanymi z życiem ziemskim. Podkreślenie znaku Byka poprzez przebywanie w nim Słońca oraz wiele aspektów Wenus w tym miesiącu, pozwolą nam zaznać radości z życia.

monika zjawinska, maj 2024, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: Bru-nO

Rozpoczniemy miesiąc kwadraturą Wenus z Plutonem dnia 1 maja. Te dwie wzajemnie oddziałujące na siebie planety przyniosą olbrzymi ładunek energetyczny. Wpływać mogą na nasze relacje z drugim człowiekiem, ale też relację z samym sobą. Odczujemy potrzebę intensyfikacji emocji.

Możemy doświadczyć też kontroli, nacisku i wywierania presji innych ludzi na nas. Poczujemy się niepewnie, staniemy się bardzo zazdrośni. To nasz lęk i obawa przed utratą zainteresowania drugiej osoby może spowodować, że będziemy chcieli potwierdzić swoją władzę i miejsce w życiu innych.

Ten tranzyt również będzie wpływał na sferę naszych finansów. Zostaniemy zmuszeni do przyjrzenia się, czy mamy do nich zdrowe podejście – czy nie gromadzimy środków, rekompensując sobie jakiś deficyt w nas samych.

3 maja Mars utworzy sekstyl z Plutonem. Połączenie tych dwóch planet to spora dawka motywacji, by osiągnąć to, na czym nam zależy. Sekstyl Marsa z Plutonem obdarzy nas determinacją w osiąganiu celów. Przebrniemy przez trudne sytuacje bez większego wysiłku. Znajdziemy też odpowiednie metody na szybką i skuteczną regenerację.

7 maja Słońce utworzy sekstyl z Saturnem. Dziś bardzo poważnie podejdziemy do wszelkich wyzwań i obowiązków. Mając wytyczony cel, będziemy zmierzać do jego realizacji, skutecznie usuwając przeszkody. Korzystajmy ze swojego doświadczenia i wiedzy. Nauczmy się dzielić nimi, tworząc nową jakość. Nie bójmy się współpracy z innymi osobami, które również posiadają swój dorobek.

Na 8 maja przypada nów Księżyca w znaku Byka, który będzie korzystnie aspektowany przez Saturna i Urana. To da nam przekonanie, że możemy rozpocząć każdy projekt, opierając się zarówno na sprawdzonych wzorcach, jak i na nowatorskich pomysłach. W naszych działaniach warto połączyć dziś spokój ze spontanicznością.

13 maja czeka nas koniunkcja Słońca z Uranem. Może to być sprzyjająca energia dla uruchomienia w sobie cząstki wolności i zmiany rutyny. Nie czekajmy na inny, lepszy moment. Właśnie wtedy warto podjąć nieoczekiwane działania, przełamywać schematy, gdyż energia dnia będzie nam sprzyjać.

Tego samego dnia sekstyl Wenus z Saturnem sprawi, że poczujemy się pewniej. Dobre samopoczucie i sympatia do samego siebie zapewnią nam sukces. Możemy również chcieć złożyć ważną deklarację komuś, na kim nam zależy.

17 maja kwadratura Merkurego z Plutonem
spowoduje, że znajdziemy głębszy sens naszych zmagań z codziennością. Łatwo też rozwiążemy nurtujące nas problemy. To czas zmiany i modyfikacji zachowań i postaw.

18 maja Wenus połączy się w koniunkcji z Uranem
, przynosząc wiele nowych możliwości. Jedną z nich będzie łatwość w wyrażaniu siebie. Możemy zadbać o zmianę swojego wizerunku na bardziej odważny.

Tego samego dnia Słońce utworzy koniunkcję z Jowiszem. Poczujemy zadowolenie, a także opiekę sił wyższych. To czas, w którym łatwo nam będzie błyszczeć i osiągać sukcesy.

23 maja koniunkcja Wenus z Jowiszem wpędzi nas w miłe towarzystwo. Istotna będzie będzie muzyka, sztuka, atrakcyjni ludzie, luksus.

Tego dnia doświadczymy pełni Księżyca w znaku Strzelca. Będziemy jasno komunikować się z innymi, będziemy również oceniać, czy to czego się dowiadujemy, uczymy, rozwija nas w jakiś sposób.

25 maja Wenus ustawi się w trygonie do Plutona. Energia ta zachęca do szukania ścieżek, które odbudują nasz system wartości, wiarę, miłość czy daną relację. Możemy szukać wokół ludzi, którzy będą mieli pozytywny wpływ na nasze życie.

27 maja sekstyl Merkurego z Saturnem poprawi naszą systematykę działania. Staniemy się bardziej wydajni.

31 maja koniunkcja Merkurego z Uranem to czas, kiedy ciężko będzie osiągnąć pełną koncentrację. Chętnie szukać będziemy osób gotowych podjąć z nami ryzykowne wyzwania intelektualne. To dobry moment, by rozpocząć naukę, np. astrologii.