Abrahadabra.pl

Maj 2022 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

W maju będziemy mieli okazję, by odkrywać własne możliwości – szykuje się kilka wartych uwagi niespodzianek. Mimo napięcia, które odczuwamy w związku z sytuacja światową, możemy czerpać wiele pozytywów i rozwijać się.

monika zjawinska, maj 2022, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: Shuutoka Azoi

2 maja Wenus wkroczy do znaku Barana, co sprawi, że będziemy bardziej chętni do kontaktów z drugim człowiekiem. Planeta wzmocni nasz optymizm, skłonność do ryzyka, a u samotnych osób pojawi się wiara w miłe spotkanie bratniej duszy.

5 maja odczujemy energię koniunkcji Słońca z Uranem. To czas, w którym doświadczyć możemy silnych zmian, wstrząsów oraz przerwania pewnych życiowych schematów. Może też wydarzyć się coś niespodziewanego, coś, co wywróci nasze życie do góry nogami. Aspekt może być trudny dla tych, którzy lubią wszystko kontrolować.

Wydarzeniem miesiąca może być też tranzyt Jowisza w znak Barana 10 maja. Jest to dość ważny układ, ponieważ Jowisz przebywa w danym znaku około roku. Pobyt Jowisza w ognistym znaku Barana będzie trwał do sierpnia, kiedy to zacznie znów cofać się do znaku Ryb. W grudniu ponownie, już na dłużej, planeta zacznie swój tranzyt przez znak Barana do maja 2023 roku.

Jowisz w znaku Barana to spora dawka pozytywnej energii, szczególnie po ostatnim pobycie planety w znaku Ryb. Jowisz należy do planet społecznych, można więc spodziewać się nie tylko zmian w życiu osobistym, ale też społecznym czy politycznym. Na płaszczyźnie osobistej zyskamy więcej pewności siebie. Ta pozycja Jowisza rozwinie naszą przebojowość w wybranej sferze życia. Chętnie rozpoczniemy przedsięwzięcie biznesowe, interesować nas będą tematy związane z ubezpieczeniami i inwestycjami.

10 maja Merkury zacznie retrogradację do 3 lipca. Merkury pozwala określić, co jest nam potrzebne do rozwoju osobistego, a czego powinniśmy się pozbyć.

16 maja intensywnie odczujemy zaćmienie Księżyca w znaku Skorpiona. Pełnia zostanie naznaczona energią Saturna, a więc będzie to zestawienie dwóch karmicznych sił pozwalających na dopełnienie się ważnych spraw w naszym życiu. Saturn, który utworzy kwadraturę, sprawi że doświadczenie może być bardzo trudne, czasem przytłaczające, ale zarazem niezwykle oczyszczające.

18 maja na niebie Mars spotka się z Neptunem. Musimy być tego dnia ostrożni. Ta zmysłowa i romantyczna energia, jeśli jest wykorzystana w celu, który związany jest z naszą empatią i duchowością, zaprowadzi nas w dobre miejsce. Jeśli jednak za bardzo chcemy ją realizować w świecie materii, to możemy przeliczyć się, źle odczytać intencje innych osób, wręcz poczuć się oszukani.

Na uwagę zasługuje również koniunkcja Marsa z Jowiszem w dniu 29 maja w znaku Barana. To bardzo mocny, pozytywny sygnał do działania, jeden z lepszych aspektów na podjęcie konkretnych wyzwań, np. założenia firmy, czy też działań związanych z wszelką aktywnością fizyczną. To również silnie erotyczna aura.

30 maja przywitamy nów w znaku Bliźniąt. Będzie to czas negocjacji, podpisywania umów, a także okazja do flirtów.