Abrahadabra.pl

Maj 2019 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Maj to miesiąc wytchnienia, radości i dobrego samopoczucia. W dalszym ciągu trzy planety będą przebywać w ruchu wstecznym: Jowisz, Saturn i Pluton. Ten fakt będzie skłaniał do tego, by jeszcze raz zagłębić się w przeszłość i przyjrzeć się, czy dobrze zasymilowaliśmy lekcje dane nam przez kosmos.

monika zjawinska, astrologia, maj 2019, wiadomosci astrologiczne

To również odpowiedni czas, by zabezpieczyć sobie grunt i przygotować odpowiednie pole do dalszych działań. Słońce, przebywając przez większość miesiąca w znaku Byka, może dać do tego okazję. W tym okresie odnajdziemy nowe obszary, w których wzmocnimy naszą podstawę.

Pierwsze dni maja upłyną mocno pod wpływem planety Merkury. 1 maja będziemy mieli okazję do wielu dyskusji i kontaktów w dobrym towarzystwie. Merkury w tym samym dniu będzie tworzyć kwadraturę do Saturna, czyli mimo wszystko możemy napotkać pewne opóźnienia i problemy. Nasza percepcja będzie przyblokowana. Będziemy zwracać bardzo uwagę na słowa, które wypowiadamy i mocno je ograniczać.

2 maja Merkury skłoni nas do głębokich analiz. Będziemy chcieli znaleźć w każdym działaniu prawdę, dzięki kwadraturze Merkurego z Plutonem. Pojawią się również możliwości wzrostu, rozwoju, negocjacji w jakichkolwiek sprawach.

Nów w tym miesiącu obchodzimy 4 maja w znaku Byka. Koniunkcja Słońca z Księżycem ustawi się w sekstylu do Neptuna. Taki układ pozwoli na większe zrozumienie wszystkich sytuacji życiowych, w których się znajdziemy. Będzie nas prowadzić wewnętrzna intuicja i szczęście, czegokolwiek nie rozpoczniemy.

W tym miesiącu będzie dużo możliwości, by zając się sprawami uczuć i emocji. 7 Maja Wenus utworzy trudny układ z Saturnem. Możemy czuć się niedowartościowani we wszystkich swoich działaniach – nie jest to także dobry okres na inwestowanie, za to doskonały do testowania naszych uczuć.

Uzbrójmy się w cierpliwość 8 maja, kiedy to Merkury utworzy koniunkcję z Uranem. Czas przyniesie sporo nerwów, ale też niezwykłe pomysły, które będziemy mogli wykorzystać twórczo.

9 maja Wenus utworzy sekstyl z Jowiszem, a jednocześnie kwadraturę z Plutonem. Otoczy nas magia miłości, poczujemy się oczarowani.

Sprawy zawodowe będą się układać świetnie 11 maja, kiedy Słońce utworzy trygon z Saturnem. Łatwo pozałatwiamy wszelakie kwestie prawne. Czas będzie sprzyjał dobrym kontaktom z szefem, władzami, ponadprzeciętnej organizacji.

13 maja chętnie pomyślimy o przyszłości w kontekście swojego zdrowia. Słońce utworzy trygon z Plutonem. Poczujemy się silni, bezpieczni, stabilni.

Dobry okres na sprawy uczuć przyniesie również 14 maja, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Marsem oraz 18 maja, kiedy to Wenus wejdzie w koniunkcję z Uranem. W trakcie trwania takich układów możemy być podatni na nagłe impulsy i niespodziewane zwroty akcji, czemu mogą towarzyszyć niezwykłe wydarzenia.

Pełnia Księżyca w tym miesiącu przypada 18 maja w znaku Skorpiona. To dobry okres na usuwania negatywnych emocji i złych wpływów, których już nie chcemy, by czuć się komfortowo.

30 maja Wenus tworząc sekstyl z Neptunem, przyniesie miłą, sympatyczna aurę. Możemy z łatwością wchodzić w relację, którą ugruntujemy 31 maja przy Wenus w trygonie do Saturna.