Abrahadabra.pl

Luty 2018 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Na początku miesiąca będziemy jeszcze w energii styczniowego zaćmienia Księżyca. Kończąc stare sprawy, możemy jednak pozostać w dobrym nastroju i  otworzyć się na rozrywki towarzysko-intelektualne.

monika zjawinska, astrologia, luty 2018, wiadomosci astrologiczne

Wenus, przebywając w znaku Wodnika, utworzy piękne aspekty 3 lutego z Jowiszem i 6 lutego z Uranem. Przyniesie to ciekawe znajomości, nowe odkrycia i chęć wprowadzenia w życiu pewnych zmian. Osoby samotne mogą znaleźć swoją osobistą bratnią dusze, przyjaciela na dobre i na złe.

Bawmy się póki jest czas, bo 10 lutego Wenus tranzytuje w znak Ryb, czyniąc nas bardziej marzycielskimi i mniej chętnymi do towarzyskich eskapad. Bez trudu za to będziemy opiekować się innymi, zakochując się platonicznie.

Wydarzeniem miesiąca lutego jest z pewnością zaćmienie Słońca w znaku Wodnika. Zjawisko to będzie nam towarzyszyć 15 lutego. Tak silnie skoncentrowana energia jest potężnym źródłem zasilania i uaktywnia potencjał zmiany. Dodatkowe wzmocnienie dostaniemy przez bliskie położenie z planetą Merkury.

Odczujemy silny imperatyw na rozwój naszej percepcji, wyższej świadomości, chęć rozumienia i pogłębiania wiedzy. Również wszelkie zagadnienia zwiazane z wzajemną komuniakcją staną się tematem numer jeden. Zaćmienie Słońca to wybitnie dobry czas na zaczynanie nowych przedsięwzięć również dlatego, że akurat utworzy ono pozytywny aspekt z Uranem i pozwoli energii związanej z tą planeta manifestować się w naszym życiu. Takie połączenie może przynieść nowe wizje, które podniosą standardy życia, szczególnie w sprawach medycyny, technologii, stylu życia. Jeśli pozytywnie wykorzystamy energię zaćmienia, efekty mogą trwać bardzo długo.

Również 15 lutego Wenus utworzy sekstyl z Saturnem, więc docenimy wartość współczucia i miłości. Pozytywnie ocenimy wypróbowane relacje, wprowadzając elementy odświeżające.

Jednym z piękniejszych dni, kiedy warto wyznawać uczucie, jest 21 luty. W ten czas Wenus utworzy koniunkcje z Neptunem. Nawet najbardziej twarde serca mogą otworzyć się na emocje. Łatwo będziemy tworzyć plany. To również bardzo twórczy dzień dla artystów, bo wzmocniony sekstylem Merkurego i Saturna.

Trudnym dniem w miesiącu wydaje się 25 luty, kiedy to Mars utworzy kwadraturę z Wenus, co będzie przyczyniać się do nieporozumień,  szczególnie w relacjach osobistych. Tego dnia również Merkury utworzy koniunkcję z Neptunem i nasze zrozumienie innych i nas samych nie będzie prawidłowe. Możemy znaleźć się w sytuacjach, które nie będą miały pozytywnych skutków, nawet jeśli pojawią się okazje zawodowe za sprawą Saturna, ustawionego w sekstylu do Słońca.

Jeśli chcemy zaplanować spotkanie pod koniec miesiąca, to tylko 27 lutego, kiedy Wenus utworzy sekstyl z Plutonem.