Abrahadabra.pl

Kosmogram kontaktowy

Autor: Monika Zjawińska

Kosmogram kontaktowy jest specjalnym horoskopem, który pokazuje jakie jest przeznaczenie każdej relacji. Określa do czego dąży i jaki ma cel dany związek ludzi. Ciekawe wydaje się również badanie powiązań mamy i dziecka.

astrologia, tarot, horoskop
Foto: lada

Związek matki z dzieckiem to zazwyczaj najważniejsza emocjonalna relacja w z życiu. Trzeba przypomnieć, że w horoskopie dziecka nie widzimy, jacy rzeczywiście obiektywnie (o ile można to tak nazwać) są rodzice. Możemy odczytać, jak dzieci postrzegają swoich rodziców.
 
Związek dziecka z matką jest bardzo istotny, bo to ona otacza go opieką, dba o niego, daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Często w późniejszym naszym funkcjonowaniu relacje, które tworzymy, związane są z naszymi pierwszymi doświadczeniami bliskości i miłości. Zauważyłam, że często bywa tak,  iż ten zapis komfortu psychicznego lub jego braku, kontynuowany jest już w okresie życia płodowego albo w okresach wcześniejszych. Wtedy też mogły zostać zanotowane w podświadomości informacje lękowe, sytuacje podważające nasze poczucie bezpieczeństwa.
 
Horoskop kontaktowy, który zamieszczam, to wypadkowa horoskopu mamy i dziecka. Oboje, w  kosmogramach urodzeniowych i porównawczych, posiadają mocne zapisy silnego wzajemnego związku karmicznego. Fakty te zostają podkreślone wzajemnymi układami Saturnowymi i Księżycowo-Neptunicznymi. Są to tak mocne karmiczne zapisy, że w pierwszych latach dziecko całkowicie identyfikuje się z matką, wtapia się w nią.

W tym horoskopie kontaktowym chciałam zwrócić uwagę na Plutona, na Imum Coeli (na dole wykresu). Pluton jest tu bardzo silnym elementem. Pluton na Imum Coeli wskazuje, że siła tej relacji i jej tajemnica tkwią w przeszłości. Przeszłe doświadczenia ciągnące się za tą magiczną relacją mają kluczowy wpływ na jej kształt w teraźniejszości. Obydwie zaangażowane w tę relacje osoby, czyli mama i dziecko, mają silnie zakodowane wzorce na głębokim wewnętrznym poziomie.
 
W sesjach, które były przeprowadzone, pojawiały się obrazy jednoznacznie wyjaśniające ten węzeł. Te dwie osoby były w poprzednich życiach w sposób drastyczny i niespodziewany rozdzielone. Fakt ten był związany z wielkim dla nich cierpieniem i tęsknotą. Uczucia te zostały przeniesione do teraźniejszości.
 
W tym życiu są bardzo mocno połączone przez poprzednią sytuację, która tkwiła w nich jako coś nieświadomego, trudnego, niezrozumiałego. Przez kilka pierwszych lat dziecko nie umiało znaleźć własnej tożsamości. Było chorobliwie przyklejone do swej rodzicielki, nie chcąc nawiązywać kontaktu z otaczającym światem. Matka dziecka miewały sny i lęki separacyjne z niewiadomego dla niej powodu. Nie umiała sobie poradzić z panicznym lękiem przed rozłąką z dzieckiem.
 
Spojrzenie na horoskop z innego punktu widzenia pomogło zrozumieć tę dziwną, niecodzienną sytuację oraz  – w dalszej pracy – znaleźć z niej optymalne wyjście.

Monika Zjawinska, astrologia, tarot, wróżby online