Abrahadabra.pl

Kilka słów o żywieniu

Autor: Monika Zjawińska

W Kosmogramie urodzeniowym możemy znaleźć dużo ciekawych informacji na temat osobistych upodobań kulinarnych.

astrologia, tarot, wrozby online, żywienie
Foto: Michael Stern

W przedstawionym horoskopie możemy odczytać, iż osoba lubi pożywienie dobrze wypieczone, gorące, podawane w ciepłym, miłym otoczeniu. Posiłkom towarzyszyć może nawet pewien rodzaj  ceremonii, czy też gry. Ważne jest dobre towarzystwo i zabawa.

Znak Ryb na Ascendencie może być czynnikiem sprawiającym, że osoba taka będzie lubiła dodawać do swoich posiłków alkohol. Uwielbia wszelki koloryt i wybierając np. owoce w sklepie, zawsze dobierze najbardziej kolorowe i dojrzałe.

Nasza przykladowa osoba uważana jest kogoś, kto dobrze gotuje – a co więcej – sprawia jej to przyjemność. Znak Strzelca na szczycie domu 10 to informacja, że powinna ona po sytym posiłku – owszem i odpocząć – ale nie za długo, gdyż brak ruchu i ćwiczeń, a nawet zwykłego spaceru, spowoduje ociężałość i zaleganie odpadów przemiany materii.

Stosując zasadę polaryzacji, z której korzystają Astrolodzy żywienia, możemy dowiedzieć się o wzmożonym zapotrzebowaniu organizmu na np. Vitaminy B1 czyli tiaminy, którą rządzi Planeta Merkury. Witamina ta związana jest z funkcjonowaniem systemu nerwowego człowieka, jak również z produkcją enzymów przez wątrobę. Kosmogram może tez wskazywać na pewną dysharmonię w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej.

Objawem braku tiaminy jest wzrost zapotrzebowania na słodycze, a także:

  • brak apetytu
  • bezsenność
  • podenerwowanie
  • słabe trawienie
  • depresja

Zaleca się jeść: mleczko, wątróbkę, jajka i – dla osób na diecie bezmięsnej – orzechy zarodki pszenne, nasiona słonecznika, wzbogacane płatki śniadaniowe, suche nasiona roślin strączkowych, ziemniaki.

Ważnym elementem w doborze diet jest również w horoskopie aspekt Księżyca. Z nim związane są indywidualne, największe nasze potrzeby, również potrzeby związane z dostarczaniem pożywienia. I tak położenie Księżyca w znaku Wagi wskazywać może na dodatkowe zapotrzebowanie na pierwiastki takie jak Miedz, Molibden, Witaminę E. W takim wypadku możemy skutecznie uzupełnić dietę o np. nasiona słonecznika, produkty pełnoziarniste, oleje roślinne.

Monika Zjawinska, astrologia, tarot, wróżby online