Abrahadabra.pl

Wrzesień 2020 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Wrzesień przyniesie nam wiele ciekawych chwil – na pewno nie będzie stagnacji i nudy. Dwie planety noszące nazwę planet społecznych zakończą swój cykl retrogradacji. Fakt ten z pewnością zostanie zauważony w naszym życiu na planie gospodarczym, socjalnym, globalnym.

monika zjawinska, astrologia, wrzesień 2020, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

Koniec wakacji i powrót do szkoły odbędzie się w dobrej energii Merkurego w trygonie do Plutona. Pozwoli to nam otworzyć się świadomie i łagodnie na procesy mentalne.

2 września to czas pełni Księżyca w znaku Ryb. Energia tego zjawiska nacechowana będzie działaniem planety Uran, co sprawi, że możemy poczuć pewną lekkość ducha. Zmienimy nieco nasze wzorce psychiczne, poczujemy się wolni. To dobra chwila, by zamknąć w prosty sposób stare sprawy.

10 września Mars wejdzie w retrogradację, która trwać będzie do 13 listopada. Będzie to okres, w którym możemy być sfrustrowani, pozbawieni energii. Wielu z nas może czuć w środku agresję i złość na to, że sprawy nie idą tak, jakbyśmy chcieli.

13 września Jowisz zakończy ruch wsteczny. Podczas retrogradacji mogliśmy zastanowić się nad swoimi przekonaniami, wierzeniami – tym, co jest dla nas ważne. W tym czasie nie widać było za wiele optymizmu, czy działań w świecie zewnętrznym. Cała energia Jowisza skierowana była na nasze wnętrze.

17 września to dzień nowiu Księżyca w znaku Panny. To dobry okres na organizowanie spraw życiowych, zawodowych i zdrowotnych. Jeśli czekaliśmy na wprowadzenie pożądanych nawyków – to jest właśnie ten moment. Nów w znaku Panny daje okazję, by znów poczuć się kimś ważnym, doskonałym, dobrze panującym nad tym, co przynosi los. We wszystkich działaniach pomoże nam energia Słońca ustawionego w trygonie do Saturna. Silne wsparcie żywiołu ziemi pozwoli wierzyć w powodzenie naszej misji i zadbać o świeży przypływ energii i wzmocnienie witalności. To dobry czas na oczyszczenie i uzdrowienie.

22 września świętować będziemy równonoc. W tym czasie, kiedy dzień i noc będą miały tę samą długość, zaczniemy kalendarzową jesień. Słońce tranzytuje w znak Wagi, a my będziemy mogli poczuć energię znaku kardynalnego, powietrznego. To dobry okres na wszelkie działania zgodnie z intuicją i wewnętrznym głosem.

29 września Saturn zacznie tranzyt ruchem prostym. Może być to dla wielu osób okres, w którym po kilku miesiącach poczują się mniej przytłoczeni, odizolowani od reszty świata. Saturn, przebywając w ruchu wstecznym, stwarzał przede wszystkim atmosferę braku nadziei na lepszy los. Jeśli przed wejściem Saturna w ruch wsteczny mieliśmy określone plany, to w trakcie retrogradacji mogliśmy nie czuć chęci na ich realizację. Teraz z ochotą wrócimy do starych projektów.

Retrogradacja Saturna powodowała skupienie naszej energii na tematach dotyczących pracy i wszelakich zobowiązań materialnych. Jeśli świadomie przyglądaliśmy się temu procesowi, mogliśmy znaleźć źródło swoich nastrojów w naszej podświadomości. W tym czasie, kiedy Saturn i Jowisz wyjdą z ruchu wstecznego, możemy otrzymać istotne informacje natury globalnej lub dowiedzieć się czegoś, na co czekaliśmy właściwie od maja 2020 roku, kiedy to wraz z Saturnem i Jowiszem w ruchu wstecznym weszliśmy w stan przeczekania.