Abrahadabra.pl

Styczeń 2019 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Styczeń, niosący kalendarzową zmianę roku, ale nie astrologicznego, przyniesie dużo pozytywnych wiadomości i okazji do wzbicia się wyżej w naszej świadomości. Ludzie czekający na jakąś odmianę swojego losu, czy szanse na nowe impulsy z kosmosu, dostaną je.

monika zjawinska, astrologia, styczeń 2019, wiadomosci astrologiczne

2 stycznia Słońce ustawi się w koniunkcji z Saturnem, co może być dla osób będących pod łagodnym wpływem tego przysłowiowego Pana Karmy, dobrym znakiem do działań.

Wydarzeniami miesiąca będą zaćmienia Słońca i Księżyca. Pierwsze ze zjawisk będzie miało miejsce 6 stycznia. Ten nietypowy nów będzie obarczony dość stabilną strukturą Saturna, który tworzy plany z pewną surowością i konsekwencją. Satysfakcja będzie się pojawiać poprzez działanie zgodne z osobistymi ambicjami. Zaćmienie utworzy również sekstyl do Neptuna, co stworzy przestrzeń, by wszystkie nasze wizje miały nadzieję się spełnić. Ta dość mocna ziemska energia zachęci nas do zaczynania nowych działań biznesowych i finansowych, dając zapowiedz sukcesu, a w świecie biznesowym ofiarowuje dobrą pozycję na rynku.

Następną dobrą wiadomością jest wyjście Urana z ruchu wstecznego – również tego dnia. Uran przez ostatni czas znów przebywał w znaku Barana, więc mogliśmy odczuwać nawrót problemów i napięć, które były obecne przez ostatnie lata pobytu Urana w tym znaku. Czekajmy więc z nadzieją do wiosny, kiedy Uran znów znajdzie się w znaku Byka.

Bądźmy uważni, z kim wchodzimy w dyskusje 8 stycznia, kiedy Merkury utworzy kwadraturę z Marsem. Nie znajdziemy wtedy dobrych rozmówców na polubowne załatwienie spraw.

Dobrym dniem na sprawy zawodowe i finansowe może być 11 stycznia, kiedy Słońce utworzy koniunkcję z Plutonem. Możemy być przekonywający i magnetyczni, ale również możemy liczyć, że osoby, z którymi zetkniemy się, pozostawią w naszym życiu jakiś ślad.

13 stycznia łatwo będzie nam tworzyć plany i być w nich bardzo dokładnym i precyzyjnym, bowiem planeta Merkury wejdzie w koniunkcję z Saturnem. W tym dniu również Jowisz utworzy dokładna kwadraturę z Neptunem. Będzie to powracający układ energii w 2019 roku, który przyniesie sprawdzian naszej wiary w nasze marzenia, sny. Możemy być bardzo kreatywni, twórczy i bardzo oddani, ale pamiętajmy, że zbyt wielki optymizm może zakończyć się wielkim rozczarowaniem. W tym czasie lepiej unikać grania w gry losowe czy spożywania dużej ilości alkoholu.

Warto ustalić datę na spotkania uczuciowe na dzień 18 stycznia. Wenus ustawi się w trygonie do Marsa, tworząc harmonijną aurę do wszelakich działań. Czas również sprzyja podpisywaniu kontraktów, negocjacjom, widzeniu dobrze rożnych szczegółów i wypowiadaniu celnych kwestii – dzięki koniunkcji Merkurego z Plutonem. Tego dnia możemy przeżywać nagłe przebłyski intuicji, doznać jakiś niespodziewanych zdarzeń, a samotne osoby mogą poznać niezwykłego partnera.

20 stycznia uważajmy na wszelkie obiekty naszej idealizacji, gdyż grozi nam poważne rozczarowanie, kiedy Wenus utworzy kwadraturę z Neptunem.

21 stycznia będzie miało miejsce następne, ważne wydarzenie miesiąca – zaćmienie Księżyca. Osoby bardziej podatne na działanie Księżyca mogą mocniej odczuwać jego wpływ.

Zaćmienie przebiegać będzie w kwadraturze z Uranem, co powodować będzie nagłe uwolnienia emocji i szybkie zmiany w sprawach związanych z domem, relacjami i tematami, z którymi jesteśmy związani blisko emocjonalnie. Zaćmienie utworzy również opozycję z Merkurym, zapraszając nas, byśmy pomyśleli kilkukrotnie, zanim podejmiemy nagłe, uwalniające decyzje. Tego dnia Mars utworzy kwadraturę z Saturnem, co spowoduje zwiększenie odczuwania osobistej frustracji czy złości.

22 stycznia uda się podładować nasze akumulatory podczas koniunkcji Wenus z Jowiszem. Możemy zostać obdarowani jakimś prezentem. Nie będziemy chcieli tolerować żadnych agresywnych zachowań. Chętnie będziemy spotykać się z ludźmi. Warto wyjść z domu i zapoczątkować nowy, dobry czas.

31 stycznia zamkniemy miesiąc sekstylem Saturna z Neptunem. W tym czasie marzenia mogą się urzeczywistnić, jeśli tylko robimy coś w tym kierunku. Łatwo będzie znaleźć nam osoby czy instytucje, które pomogą zbudować przestrzeń i szkielet do tego, czego pragniemy.