Abrahadabra.pl

Luty 2021 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

W lutym istotna będzie przede wszystkim energia dwóch przeciwstawnych sił – Urana i Saturna. Wibracyjna walka starych i nowych struktur trwa już od dłuższego czasu, a w lutym nastąpi tranzytowe zderzenie Saturna i Urana. Słońce w lutym przez większość czasu również przebywać będzie w znaku Wodnika.

monika zjawinska, luty 2021, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: NASA/Erich Karkoschka (Univ. Arizona)

Zaczniemy miesiąc mocnym akcentem kwadratury Słońca z Marsem 1 lutego. Również tego dnia Wenus wkroczy do Wodnika na kilka tygodni, co oznaczać będzie zauważalną pozytywną zmianę nastawienia ludzi, do siebie, do wartości, ale także – przez pozycję Marsa – pewien bunt i opór przeciw wszystkiemu, z czym się nie zgadzamy. Możemy mieć do czynienia z jakimiś zmianami w życiu wokół nas, pewnym napięciem, chaosem. Mogą też wystąpić problemy z porozumieniem z osobami, które mają nad nami pozorną władzę. Również początek miesiąca to czas skierowania uwagi na żądania ludzi, którzy chcą być wolni. W najbliższych tygodniach dużo będzie się w tej kwestii działo.

6 lutego będziemy odczuwać energię Wenus w koniunkcji z Saturnem. Taki układ zwiastować może próbę uporządkowania spraw bytowych, a na osobistą skalę to mocne ochłodzenie sprawach osobistych, ze względu właśnie na chwilowe zajęcie się sprawami materialnymi. W tym samym czasie Wenus utworzy kwadraturę z Uranem, co może też zwiastować niezgodę na warunki, które będą nam oferowane przez innych.

Wenus będzie nam sprzyjać już 11 lutego, podczas koniunkcji z Jowiszem. Może to być czas wielu rozmów, spotkań, rozpoczynania znajomości – często przez Internet.

Nów w znaku Wodnika również przypadać będzie 11 lutego. To okres, kiedy możemy się zastanowić nad siłą grupy i pytać, jakie jest nasze w niej miejsce. Z dużym prawdopodobieństwem określimy także, kiedy możemy znaleźć rozwiązania nurtujących nas starych problemów. Nów może uruchomić dodatkowo energię Wodnika.

13 lutego to sympatyczny dzień. Bez większych problemów porozumiemy się z innymi ludźmi. W negocjacjach znajdziemy odpowiednich przeciwników, wszelkie działania będą pomyślne. Tego dnia Merkury utworzy koniunkcję z Wenus i Mars sekstyl z Neptunem.

17 lutego Saturn utworzy z Uranem dokładną kwadraturę. Taki układ przynosi zawsze dość mocna energię zmian, których możemy nie chcieć, nie spodziewać się. Tranzyt zawsze przynosi sporo napięć i jest odczuwalny dla osób, które z natury bardzo boją się zmian. To dobry czas na przełom w układach życiowych, na konstruktywny remanent życiowy; trudny dla zastałych wzorów i instytucji, które nie będą chciały poddać się nowym wymogom świata.

20 lutego Merkurego wyjdzie z ruchu wstecznego, nasze myśli staną się lżejsze, a my wreszcie znajdziemy rozwiązania naszych problemów.

25 lutego możemy znaleźć trochę oddechu dzięki Słońcu, które utworzy sekstyl z Uranem. Można tu mówić o jakimś porozumieniu w skali globalnej, a w osobistej – o spełnieniu marzeń.

27 lutego czeka nas pełnia w znaku Panny, która mówi o uporządkowaniu wszystkich trwających procesów. Będziemy oceniać, ile warte jest to, czego doświadczamy, często przez pryzmat przejrzystości i swobody. To czas dobry zarówno na oczyszczanie swojego środowiska, jak i wnętrza; dobra okazja do pozbycia się bezużytecznych wzorców.