Abrahadabra.pl

Styczeń 2020 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Początek 2020 roku przynosi sporo nadziei, ale też trudnych tematów, które pojawią się jako wyzwania. Z jednej strony będą one powodować wiele stresu, lecz z drugiej – być może pomogą oczyścić energię i zwiększyć świadomość.

monika zjawinska, astrologia, styczeń 2020, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

Jednym z ważniejszych wydarzeń w tym miesiącu będzie zaćmienie Księżyca w znaku Raka w dniu 10 stycznia. Będzie to najbardziej znacząca data, ponieważ również w tym czasie Saturn zbliży się do Plutona, tworząc koniunkcję.

Zaćmienia są jednym z najważniejszych momentów w roku. Powodują znaczny wzrost energii i potencjału duszy. Zaćmienia Księżyca zawsze wpływają silnie na uwalnianie energii – znak Raka wskazuje na związek tego zjawiska z podświadomością, przeszłością karmiczną. To jeden z silniejszych energetycznie dni w roku. Koniunkcja Saturna z Plutonem może tylko wzmocnić proces transformacji zaćmienia. Czy będzie to proces spokojny, czy bolesny oraz jaki jest nasz stopień przygotowania do tego wydarzenia – to wskaże nam już nasz osobisty horoskop.

Synteza energii Saturna z energią Plutona może napawać strachem. Obie planety mogą powodować presję zmiany. Pluton symbolicznie związany jest z odrodzeniem, a Saturn – z prawem przyczynowym. Wiele osób może odkryć nowy rodzaj siły i wejścia na wyższy poziom ewolucji. Dla wielu osób jednak może być to trudny czas, uczący pokory i wymagający zmiany myślenia, życiowych nawyków oraz blokujących energii.

Na globalną skale możemy jednak mówić o wzmożonej kontroli naszej działalności przez państwo np. w sferze podatków czy aktywności związanej z wolnością osobistą. Dużo w tym czasie będzie mówione o budowaniu struktur silnego państwa, kontroli mediów, czy osobistego indywidualnego wyrażania siebie. Trzeba zwrócić więc uwagę, czy przekaz, który dostaniemy, jest prawdziwy i nauczyć się mieć do niego dystans.

Dnia 11 stycznia Uran zmieni bieg – po kilku miesiącach poruszania się w ruchu wstecznym, wejdzie w ruch prosty, co również pozwoli kończyć nasze rewolucje i zmiany, które zapoczątkowaliśmy.

Nów Księżyca przypada w znaku Wodnika 24 stycznia. Wydarzenie wniesie więcej otrzeźwienia w nasze życie. Nów ustawi się w kwadraturze do Urana, prowokując nagłe, niezamierzone działania.

W tym samym czasie Wenus utworzy kwadraturę z Marsem, wskazując jak bardzo istotne bywają w naszym życiu relacje męsko-damskie. W trakcie spotkań uczuciowych może dojść do kłótni i sporów, a nawet przejawów agresji.

Miesiąc zakończymy jednak w spokojnej, nostalgicznej aurze, kiedy 27 stycznia Wenus utworzy koniunkcję z Neptunem, obdarzając nas miłością na najwyższych wibracjach oraz 28 stycznia, kiedy Mars utworzy kwadraturę z Neptunem. Tego dnia przyczyny naszych niektórych działań mogą być niezrozumiałe nawet dla nas samych.