Abrahadabra.pl

Sierpień 2017 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

W tym miesiącu czeka nas sporo ciekawych zjawisk. Jeśli wczujemy się w rytm kosmosu, możemy spożytkować energię na realizację celów osobistych i zadbać o swój rozwój. Warto więc się przygotować.

monika zjawinska, astrologia, sierpien 2017, wiadomosci astrologiczne

W sierpniu dwie planety zaczną tranzytować ruchem wstecznym. Pierwsza z nich to Uran – rozpocznie proces retrogradacji 3 sierpnia. W tym czasie warto zobaczyć, który obszar naszego kosmogramu urodzeniowego objęty jest jego wpływem. Uran, wchodząc w ten proces, rozpocznie uwalnianie energii, która tego potrzebuje. Łatwiej będzie nam pozbyć się skumulowanych pokładów złości, gniewu, które jeszcze w nas istnieją.

Drugą planetą, która wejdzie w ruch wsteczny, będzie Merkury – stanie się to 12 sierpnia. W okresie około trzech tygodni będziemy asymilować procesy, które miały ostatnio miejsce. W tym czasie warto wziąć pod uwagę, że łatwiej możemy się porozumieć ze sobą niż ze światem zewnętrznym.

Oprócz tych zjawisk, już 4 sierpnia, na niebie zaobserwujemy uściślenie kwadratury Jowisz i Pluton. To długoterminowe ścieranie się dwóch energii. Z jednej strony chęć władzy, siły, a z drugiej chęć humanitaryzmu, prawa do rozwoju jednostki i grup. Te działania obserwować będziemy również na szerszą skalę niż osobistą.

W sierpniu będziemy mieli dwa ważne zjawiska. Będzie to zaćmienie Słońca i Księżyca. Niektórzy czekają długi czas na tak wzmocnione pełnie i nowie.

Pierwsze zjawisko będzie miało miejsce 7 sierpnia. Zaćmienie Księżyca nastąpi w znaku, Wodnika pozwalając łatwiej odciąć niepotrzebne emocje i energię mentalną z przeszłości. To czas decyzji, oczyszczania.

21 sierpnia czyli parę tygodni po zaćmieniu Księżyca, wkroczymy w proces zaćmienia Słońca w znaku Lwa. Jest to czas bardzo mocnej intensyfikacji procesów związanych z nowymi kierunkami rozwoju w naszym życiu. To zaćmienie niesie ożywienie w sferze kontaktów międzyludzkich. Dzięki otwartości będziemy mogli łatwiej określać swoje potrzeby i kształtować swoje Ja. Te dwa zaćmienia warto wykorzystać świadomie, robić notatki, pracować z przekonaniami.

25 sierpnia Saturn wyjdzie z ruchu wstecznego, pozostając jeszcze przez kilka dni w stacjonarnym. Saturn kojarzony jest z poczuciem ciężaru, obowiązku, izolacją i smutkiem, w swoim negatywnym znaczeniu. Będąc w ruchu wstecznym, wzmagał z pewnością te emocje. Jeśli staraliśmy się świadomie wykorzystać ten czas, mogliśmy zrozumieć, co się z nami dzieje,  lepiej organizując swoją przestrzeń i poddając się jego działaniu. Mogliśmy określić na nowo ważne struktury życia.

W tym miesiącu, mimo wakacji, mamy dużo dni pomagających w sprawach zawodowych. Szczególnie korzystne dni to 10 sierpnia – kiedy Słońce ustawi się w trygonie do Jowisza, 13 sierpnia – Słońce utworzy trygon z Saturnem, 22 sierpnia – wtedy trygon z Saturnem utowrzy Mars, a 27 sierpienia – Jowisz. W każdym z tych dni odniesiemy sukces, angażując się w pracę, działania administracyjne, załatwianie wszelkich niezałatwionych spraw.

Na randkę umawiajmy się 12 sierpnia, kiedy Wenus utworzy trygon z Neptunem lub – pragnąc mocnych wrażeń – 15 sierpnia, kiedy Wenus utworzy opozycję z Plutonem.