Abrahadabra.pl

Połączenia AW: Mag

Autor: abrahadabra.pl

Druga część dzieła epickiego :), dotyczącego połączeń pomiędzy kolejnymi Arkanami Wielkimi.

tarot, połączenia arkanów wielkich

Tym razem na tapetę bierzemy kartę Maga. Przypomnę tylko, że połączenia czytamy od karty wcześniej wyłożonej i kolejność MA znaczenie. Opisy przy każdym połączeniu absolutnie nie wyczerpują tematu – warto je interpretować czasem dość szeroko, na zasadzie skojarzeń, choć czasem interpretacja jest oczywista. Jednocześnie dają one jakieś pojęcie, na czym polegają “migawki”, o których pisałem we Wstępie do Tarota. Warto wyciągać wnioski z kart sąsiadujących z danym połączeniem.

Mag + inne AW

Mag + Głupiec
Lider, przywódca religijny. Osoba z rozbuchanym ego. Ktoś potrafiący myśleć o rzeczach wzniosłych.

Mag + Kapłanka
Dorastające razem dzieci. Romans pomiędzy ludźmi niedoświadczonymi. Brak prywatności. Osoby, które pragną być w związku małżeńskim, by później ocenić go jako związek ograniczający, pełen oczekiwań i wyzwań.

Mag + Cesarzowa
Przyjaciele lub kochankowie z różnych środowisk. Zwykle mężczyzna młodszy od kobiety.

Mag + Cesarz
Przyjażń pomiędzy młodszym i starszym mężczyzną. Szef lubiący swojego pracownika.

Mag + Papież
Zazdrość i chęć posiadania. Możliwa zgodna współpraca we wspólnym celu.

Mag + Kochankowie
Trzecia strona jako energia wchodząca pomiędzy dwie inne. Poważne zamieszanie, chociaż jeśli sytuacja jest rozwiązywana umiejętnie, efekt bywa korzystny.

Mag + Rydwan
Władza, moc. Głównie, by zrealizować własny cel. Człowiek posiadający wszystko to, co powinien, by ów cel osiągnąć. Właściwe narzędzia.

Mag + Siła
Spokojne zakończenie czegoś. Osoba utalentowana, potrafiąca dobrze wykonywać wiele rzeczy.

Mag + Pustelnik
Ktoś rozwinięty intelektualnie, zwracający uwagę na szczegóły. Możliwe kłopoty z odpoczynkiem. Natłok myśli, permanentna (i zbędna) analiza innych osób.

Mag + Koło Fortuny
Sytuacja, w której rolę odgrywa ważna wiadomość. Zapożyczony autorytet. Robienie czegoś w czyimś imieniu.

Mag + Sprawiedliwość
Ktoś, kogo boją się inni. Wzbudza podziw i szacunek poprzez swoją szybkość w myśleniu i działaniu, człowiek ważny. Podejście profesjonalne.

Mag + Wisielec
Tajemnicza osoba, która przedkłada efekt swoich działań nad osobisty zysk.

Mag + Śmierć
Ludzie, którzy nie mają łatwo, robią coś ostatkiem sił, ledwo dają radę. Ktoś, kto pojawia się i nagle znika. Niespodziewani goście. Powrót zapomnianego krewnego.

Mag + Równowaga
Ktoś łatwo dostosowujący się do otoczenia. Umiejętność szybkiej zmiany, umiejętność łatwego uczenia się nowych rzeczy. Zdolności manualne.

Mag + Diabeł
Kiepska reputacja, niekoniecznie słusznie. Osoba dbająca o rośliny i zwierzęta – widoczne efekty. Człowiek pomysłowy, bystry, przebiegły. Czasem spotkanie, którego celem jest seks.

Mag + Wieża
Trudna i groźna sytuacja. Ktoś utalentowany, starający się urzeczywistnić to, co praktycznie jest niemożliwe do urzeczywistnienia. Ryzykant, chojrak.

Mag + Gwiazda
Nagroda za ciężką pracę. Spełnienie. Prawo do odpoczynku.

Mag + Księżyc
Ktoś umiejący dbać o szczegóły. Osoba, która naprawia. Człowiek adaptujący coś, co istnieje do swoich potrzeb.

Mag + Słońce
Osoba potrafiąca leczyć, fizycznie i psychicznie. Krasomówca.

Mag + Sąd Ostateczny
Osoba do zadań specjalnych. Ktoś, kto poprowadzi innych, żeby zrobili coś, czego nie zrobiliby nigdy sami. Strażnik. Wymagający instruktor.

Mag + Świat
Człowiek zainteresowany bardziej światem zewnętrznym niż tym, co dzieje się u niego w domu. Osoba tworząca piękno dla innych. Architekt robót publicznych. Społecznik.