Abrahadabra.pl

Maj 2017 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Maj będzie wydawać się wielu z nas, iż jest miesiącem dość spokojnym. Słońce, przebywając przez większość czasu w znaku Byka, obdarzać nas będzie chęcią uporządkowania pewnych tematów, w których doświadczaliśmy zamętu. Miesiąc przyniesie czerpanie radości z bycia obecnym tu i teraz. Pojawią się w nas nowe siły i motywacje.

monika zjawinska, astrologia, maj 2017, wiadomosci astrologiczne

Planeta Merkury, przebywając ostatnie tygodnie w ruchu wstecznym,  zakończy swój cykl i w maju powróci do ruchu prostego 3 maja, co ułatwi nam jasne spojrzenie na wiele tematów. Staniemy się bardziej logiczni, pookładani, a nasza wymiana informacji przebiegać będzie harmonijnie.

9 maja Słońce w znaku Byka utworzy trygon do Plutona w Koziorożcu. To bardzo korzystny czas dla osób chcących wprowadzić swoje plany w życie. Tranzyt sprzyja ambitnym przedsięwzięciom i generowaniu wewnętrznej mocy. W naszym życiu również może pojawić się ktoś ważny, inspirujący.

Pełnia Księżyca przypada w tym miesiącu na 10 maja w znaku Skorpiona. Będzie, to czas, w którym z pasją zareagujemy na ważne dla nas wydarzenia,  pokazując nasze emocje. To również okres, kiedy możemy odkryć różne skrywane tajemnice po to, by ujrzały prawdę w całej okazałości.

Jednym z najmocniejszych aspektów miesiąca jest trygon pomiędzy Saturnem a Uranem. Może on przynieść długoterminowe, pozytywne skutki. Aspekt ten sprzyja budowaniu nowych podstaw, mocnych konstrukcji, opartych na naprawdę solidnych fundamentach.

Planeta Mars w tym miesiącu będzie wprowadzać wiele dynamizmu, tworząc trygon z Jowiszem 12 maja oraz sekstyl z Uranem 31 maja. To są główne aspekty, które będą wyzwalać w nas energię, by próbować swoich sił w innowacyjnych działaniach, z pełnym optymizmem i wiarą, że się nam powiedzie.

Mars jednak, oprócz pozytywnego nakręcenia, będzie również wprowadzał napięcia i konflikty, tworząc kwadraturę do Neptuna w dniu 11 maja. Połączenie Neptuna i Marsa w tak niekorzystnym układzie zawsze związane jest z oszustwami, nierealnymi wizjami, środkami odurzającymi.

Mars, tworząc opozycję do Saturna 29 maja, też nie przyniesie za wiele korzystnych energii. Doświadczać możemy przemocy, obserwować różne wypadki oraz naturalne katastrofy.

Dla odmiany planeta Wenus, przebywająca obecnie w znaku Barana, wejdzie w opozycję z Jowiszem w dniu 19 maja. Zazwyczaj połączenie tych dwóch planet jest korzystne, ale w tym wypadku może być związane z pewnym nadmiarem zachowań, co też może powodować zmęczenie zamiast relaksu.

25 maja, kiedy Wenus utworzy kwadraturę z Plutonem, możemy odczuwać wielki nacisk na sferę uczuć i finanse, możemy być też wciągnięci, wmanipulowani w jakieś rozgrywki niezgodne z ogólnie przyjętymi normami.

Również 25 maja Księżyc w nowiu w znaku Bliźniąt sprawi, że możemy zacząć nowe projekty związane z nauką, rozwojem percepcji i komunikacji. Staniemy się bardziej mobilni. To również czas, w którym staniemy się bardziej elastyczni w naszych poglądach i będziemy próbować odnawiać kontakty z krewnymi, znajomymi.

Wenus, tworząc natomiast koniunkcje z Uranem 29 maja, pobudzać będzie opozycję planet Urana do Jowisza i kwadraturę do Plutona. Doda mocnej energii do zmian, pomoże zakochać się i zawierać niecodzienne przyjaźnie.

Nie przegapmy 31 maja, jeśli chcemy dobrze podsumować swoje osiągnięcia – Merkury utworzy trygon do Plutona, obdarzając nas badawczym umysłem.