Abrahadabra.pl

Listopad 2018 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Listopad zawsze uważany był za magiczny miesiąc ze względu na swoją tajemniczą aurę. Przez większość dni patronować nam będzie Słońce w znaku Skorpiona, co dodatkowo stworzy impuls do zmiany swojego postrzegania. W tym roku nie zabraknie spektakularnych wydarzeń w tym czasie.

monika zjawinska, astrologia, listopad 2018, wiadomosci astrologiczne

6 listopada wystartujemy z trygonem Neptuna do Słońca,  co pozwoli nam zgodnie ze swoją intuicją podejmować decyzje w sprawach osobistych i finansowych. Wszystko będzie szło dość łatwo, bez większych utrudnień.

Nów w znaku Skorpiona w tym miesiącu przypada na 7 listopada. Wspierające aspekty Neptuna i Plutona wskażą możliwości i zdarzenia, przez które możemy się rozwijać.  Ważne będzie wybaczenie i odpuszczenie. Jeżeli jest ktoś w Waszym otoczeniu, kogo warto przeprosić, to dobry moment na takie działanie. To również czas na znalezienie idealnej pracy czy osoby do relacji.

Wydarzeniem miesiąca może stać się tranzyt Jowisza do znaku Strzelca w dniu 8 listopada. Strzelec symbolizuje szerokie horyzonty myślenia, umiłowanie wolności, rozwój osobisty. Często kojarzony jest z dalekimi podróżami, filozofią. Jowisz jako władca Strzelca, tranzytując do swojego znaku, przyniesie silne wzmocnienie wszelkich cech Strzelca. Możemy liczyć  na optymizm, odnowę, pragnienie zmiany w celu osobistego wzrostu.
Wraz z tym zjawiskiem zacznie się dla wielu osób okazja do poznawania nowych rewirów życia, zaczynania ciekawych projektów i wzmacniania aktywności życiowej, by rozwijać swój potencjał. Wyraźnie tranzyt odczują osoby posiadające Słońce lub Księżyc w Strzelcu, osoby ze znakiem wschodzącym w znaku Strzelca, ale również te, które maja planety osobiste w tym znaku.

16 listopada planeta Wenus wejdzie w ruch prosty. Wenus, będąc 6 tygodni w ruchu wstecznym, mogła przywrócić w nasze życie ludzi, z którymi mieliśmy jeszcze coś przeżyć, czegoś się nauczyć. Po zmianie kierunku ruchu tej planety możemy uwolnić się od obciążających nas relacji.

Merkury wejdzie w swój cykliczny ruch wsteczny 17 listopada, dając nam czas przez kilka tygodni zasymilować ostatnie wydarzenia.

Pełnia Księżyca w ty miesiącu przypada na 23  listopada w znaku Bliźniąt. Zjawisko podlegać będzie wpływom Marsa i Jowisza, co powodować może wiele trudnych emocji, takich jak nagromadzenie frustracji, ale też potrzebę doświadczeń erotycznych. Pełnia wskaże nam kierunki, jak moderować swoją energią.

Listopad to również wyjście planety Neptun z ruchu wstecznego 25 listopada, co na pewno niektórym przyniesie zauważalną ulgę. Wiele osób, w trakcie kiedy planeta była w ruchu wstecznym, mogło odczuwać niepokój, zwiększone poczucie zagrożenia, za to był to dobry czas na świadome poszukiwania duchowe, artystyczne odkrycia.

Bardzo dobrą datą wydaje się 27 listopad, kiedy Merkury wejdzie w koniunkcje z Jowiszem. W ten czas możemy znaleźć temat do dalszej nauki w życiu, nawiążemy rokujące kontakty biznesowe, będziemy pełni optymizmu.

30 listopada Wenus ustawi się naprzeciwko Urana, pozwalając uwolnić się z trudnych relacji, zrobić sobie potrzebną w życiu przerwę.