Abrahadabra.pl

Lipiec 2020 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Lipiec będzie miesiącem z dość spokojną astrologiczną aurą. Na niebie niewiele będzie trudnych aspektów planet. Czeka nas więc w miarę spokojny, relaksujący czas.

monika zjawinska, astrologia, lipiec 2020, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

Zaczniemy miesiąc sektylem Słońca do Urana 1 lipca, co pozwoli nam przeżyć dzień w miłej aurze pełnej emocjonalnych niespodzianek.

5 lipca na niebie będziemy mogli doświadczać pełni Księżyca i być może zaobserwować półcieniowe zaćmienie w znaku Koziorożca.

W tym okresie nasze emocje będą w szczytowym punkcie po to, by uwolnić nagromadzoną już energię potrzebną do wewnętrznego wzrostu naszej duszy. Pełnia w znaku Koziorożca może przynieść wiele pozytywnych przemian. Dodatkowo aspekty Merkurego i Marsa mogą sprawić, że w naszym życiu pojawią się nowi przyjaciele, czyniąc je szczęśliwszym. Podczas tej pełni Księżyca sposób wzajemnego komunikowania się będzie bardzo istotny. Staniemy się ciekawi, co przyniesie los, chcąc otwierać się na nowe możliwości zawodowe i przyjaźnie.

12 lipca Merkury wyjdzie z ruchu wstecznego. Nasz system nerwowy może się uspokoić, a my sami będziemy klarowniej postrzegać świat wokół nas. Tego samego dnia Słońce utworzy trygon z Neptunem, co również spowoduje chęć idealizowania świata, bycie bardziej empatycznym, charyzmatycznym.

14 lipca Słońce utworzy opozycję z Jowiszem, natomiast 15 lipca – z Plutonem. W tych dniach możemy czuć się postawieni przez wyborem, skonfrontowani sami ze sobą i swoimi oczekiwaniami. Chętnie sprawdzimy, czy coś trzeba zmienić, zostawić, by dalej się realizować.

20 lipca będziemy doświadczać energii nowiu Księżyca w znaku Raka. Będzie to dość trudny czas, ponieważ Słońce z Księżycem ustawi się w opozycji do Saturna, co wzmocni poczucie smutku, ciężaru, nadmiaru ograniczeń. Poczujemy, że musimy liczyć się z różnymi zewnętrznymi okolicznościami, które mogą nam utrudniać działanie. Zauważymy, że nie mamy nieograniczonych możliwości i musimy zadbać o odpoczynek.

22 lipca łatwo będzie nam spojrzeć na swoje plany z nową wizją – Merkury utworzy sekstyl z Uranem. Tego dnia możemy oczekiwać nagłych przebłysków dobrych pomysłów, jak również liczyć na spotkania towarzyskie.

27 Lipca zapamiętamy jako czas sprzyjający wszelkim romantycznym uniesieniom, ponieważ Wenus utworzy kwadraturę z Neptunem, jak również jako czas realizacji marzeń, pasji, oczekiwań – za sprawą sekstylu Jowisza z Neptunem. W tym dniu możemy też mieć możliwość wymiany wielu emocjonalnych poglądów, gdyż Merkury utworzy kwadraturę z Marsem.

Miesiąc zakończymy w dobrych energiach Merkurego, który 30 lipca utworzy z Neptunem trygon. Będziemy cieszyć się lekkością myśli i ducha.