Abrahadabra.pl

Lipiec 2017 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Lipiec będzie miesiącem, w którym poczujemy, jak ważne są uczucia i pozytywne emocje.

monika zjawinska, astrologia, lipiec 2017, wiadomosci astrologiczne

Przez większość miesiąca Słońce przebywać będzie w znaku Raka. Fakt ten wpłynie na nasz sposób postrzegania wielu spraw. To, w jaki sposób się czujemy, będzie determinowało nasze działania w świecie zewnętrznym. Dla wielu osób najważniejsze będzie poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Miesiąc zaczniemy w dość trudnej energii, bo już 2 lipca Mars, przebywając w znaku Raka, utworzy opozycję do Plutona. Taki aspekt nie należy do najprzyjaźniejszych – zawsze jest związany z jakąś walką i konfrontacją. Możemy odczuwać więc, że jakąś siła nas atakuje, a my nie mamy ochoty, by się poddać, podporządkować i ulec. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest kompromis. Przy tym tranzycie może się pojawić potrzeba rozwiązań w tematach dotyczących pracy i rodziny. Ważne, by każdy konflikt znalazł twórcze, a nie siłowe rozwikłanie.

Odpoczniemy już 7 lipca, kiedy to tranzytujący Merkury utworzy sekstyl z Wenus. To wspaniała okazja do relaksu. Cieszyć się możemy energią, która niesie radosny czas. W związkach osobistych pojawić się może więcej harmonii, mniej stresu. Łatwo też będzie wyrażać nam swoje pozytywne uczucia i emocje, mówić o tym, co czujemy. To odpowiedni dzień na rozwiązywanie wszelkich trudnych sytuacji.

W tym miesiącu pełnia przypada na 9 lipca w znaku Koziorożca. Nie będzie to wcale łatwy czas. Księżyc w bliskim sąsiedztwie Plutona uczyni tę pełnię bardziej tranformującą, ciężką. Wielu z nas może odczuwać jakiś nacisk i przymus. W ten dzień wiele trudnych emocji, których zazwyczaj nie lubimy,  będzie miało okazję pokazać się światu. Zazdrość, zdrada, chęć postawienia na swoim za wszelka cenę. To czas, kiedy możemy wyjść z toksycznych układów, jak i sami popracować nad swoją ciemną stroną.

Wart uwagi jest dzień 14 lipca. Merkury utworzy sekstyl z Jowiszem, czyli po ciężkich emocjach będziemy mieli okazję do rozmów oraz zrozumienia, co się wydarzyło i w jakim celu. Łatwo będziemy nawiązywać przyjaźnie, czy zdobywać osoby do naszych projektów. Korzystny okres na wszelkie podróże.

18 lipca Mars utworzy kwadraturę z Uranem, co może być przyczyną wielu wybuchów emocji i trudnych sytuacji. Lepiej nie zaczynać zbyt wielu działań, bo aspekt nie przynosi harmonii, natomiast energię rozładuje w ten dzień Wenus, bo utworzy trygon z Jowiszem.

Nasze starania zawodowe i rodzinne znajdą swój kompromis w dniu 19 lipca, kiedy to Merkury utworzy trygon z Saturnem. Wtedy łatwo będzie nam korzystać z mądrości innych, opierając się na wypróbowanych wartościach.

Nów w tym miesiącu przypada na 23 lipca w znaku Lwa – będzie on dość energetyczny, ponieważ mocno związany z planetą Mars. Równie silnie odczujemy Uran w kwadraturze do nowiu, o którym mowa. Z jednej strony więc będzie bardzo silne doenergetyzowanie, a drugiej bardzo silne odcinanie. Rezultat – olbrzymia energia na zmianę, nowy start. Niestety wielu z nas może odczuwać niepokój i napięcia, które będą wymuszały jakieś działania.

31 lipca Wenus tranzytuje do znaku Raka przynosząc miłe emocje, wsparcie dla domu i rodziny.