Abrahadabra.pl

Królowa Buław

Autor: abrahadabra.pl

Królowa Buław
The Queen of the Thrones of Flame

Żywioł: Woda Ognia
Przyporządkowanie astrologiczne: 21º Ryb – 20º Barana

Opis karty

W sali tronowej, gdzie wszędzie widać bogactwo i przepych, przechadza się królowa. Kobieta wygląda na osobę, która wie, czego chce od życia i ma jasno sprecyzowane plany. Jest świadoma swojej atrakcyjności. Dominuje kolor czerwony, żółty i różowy.

Interpretacja

Gdybyśmy opuścili za tą królową reprezentacyjną salę tronową i zaczęli obserwować ją prywatnie, okazałoby się, że pierwsze wrażenie, jakie stwarza, jest nieco złudne. Z pewnością jest to osoba o pewnym niekwestionowanym autorytecie, który wykorzystuje, by podkreślić swą atrakcyjność (i na odwrót). Zawsze otwarta na miłość czy przyjaźń wybiera obiekty swojego zainteresowania tylko i wyłącznie z własnej inicjatywy. Ma w sobie ogromne pokłady energii, które właściwie nigdy się nie kończą oraz umiejętność dostosowywania się do danego otoczenia – ludzi i miejsc. Jest osobą dumną, jednak brak tej królowej szlachetności króla, dlatego jej błędy rzadko są zapomniane. Łatwo się obraża, bywa hojna i szczodra. Często planuje życie innych – przyjaciół, dzieci, rodziny.

Jej pewność siebie, zauważalna na pierwszy rzut oka, z czasem znika. Tak naprawdę ma ona tendencję do dzielenia włosa na czworo – nieustanne rozmyślania wieńczy najczęściej decyzja, która z czasem okazuje się błędna. Wtedy królowa pokazuje swoją drugą twarz – staje się okrutna, nawet podła, ordynarna i tyraniczna, gotowa wbić znienacka nóż w plecy. Na szczęście dla potencjalnych przeciwników z własnej głupoty i pośpiechu, podczas próby nieoczekiwanego ataku, najczęściej rani się sama.

Czasami karta ta reprezentuje osobę starszą, wyglądającą z pozoru na bezradną, mimo to kontrolującą wszystkich dookoła.

Znaczenie dywinacyjne

Energia potrzebna do osiągnięcia zamierzonych celów. Zdoloność dyplomacji i komunikacji (przynajmniej na początku). Brak umiejętności mierzenia sił na zamiary. Jak 10 Kielichów, 2 Buław i 3 Buław.

 

*** Moje życie jest wszystkim tym, co sama tworzę. ***