Abrahadabra.pl

Król Denarów

Autor: abrahadabra.pl

Król Denarów
The Lord of the Wide and Fertile Land

Żywioł: Ziemia
Przyporządkowanie astrologiczne: 21º Lwa – 20º Panny

Opis karty

Na tle budynków miejskich widać statecznego mężczyznę. Ubrany jest w zielony płaszcz, a w jego włosy wczepiony jest duży denar. Wygląda na zadowolonego i pogodzonego z życiem.

Interpretacja

Ten król nie jest może błyskotliwym pionierem odkrywającym nieznane dotąd ścieżki egzystencji, lecz ma w sobie cechę, którą cenią kobiety: stabilność materialną i emocjonalną. Przy takim mężczyźnie można czuć się bezpiecznie. Zbytnio nie krytykuje, a w trudnych momentach potrafi pocieszyć. Nie zostawi bez powodu osób bliskich i zawsze gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Zawodowo rzadko posiada władzę, ale może być kimś istotnym w swoim fachu, dobrze radzącym sobie w pracy. Bywa, że jego kompetencje nie idą w parze z uznaniem społecznym – zwyczajnie otoczenie o nim zapomina… W pewnych społecznościach ze zdaniem takiej osoby liczą się inni jej członkowie – może wskazywać na seniora rodu lub po prostu dziadka. Lubi naturę.

Jakie więc są słabe strony tego króla? Otóż niektórzy postrzegać go mogą jako nudnego i przewidywalnego, zupełnie nie nastawionego na rozwój. Kiedy usiądzie w swoim fotelu, trudno mu wstać, w związku z czym ogniste żony zmuszone są szukać adrenaliny poza domem.

Znaczenie dywinacyjne

Stabilizacja materialna i finansowa, znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji bytowej poprzez cierpliwość i spryt (nie mylić z błyskotliwością). Nuda, pragmatyczność, codzienność. Jak 7 Denarów, 4 Denary, 9 Kielichów.

 

*** Nie muszę sięgać tonących w chmurach szczytów, by osiągnąć spokój i szczęście. ***