Abrahadabra.pl

Sierpień 2021 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Wakacyjny miesiąc sierpień przyniesie na niebie spokojne konstelacje planet. Będzie okazja do radości i celebrowania uczuć.

monika zjawinska, sierpień 2021, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: NASA, czerwiec 2021

Miesiąc rozpoczniemy koniunkcją Słońca z Merkurym. Na pewno będzie to silny impuls do rozmów i komunikacji, jednak możemy nie mieć za bardzo ochoty słuchać swoich rozmówców. Tego samego dnia Merkury utworzy opozycję z Saturnem, co może powodować różnego rodzaju blokady i opóźnienia.

3 sierpień okaże się dniem niosącym wiele wyzwań. Wenus utworzy trygon z Uranem i jednocześnie Merkury utworzy kwadraturę z Uranem. Będzie to wysokoenergetyczny czas. Taki układ planet może przynieść wiele ekscytujących nowych przyjaźni przy jednoczesnym natłoku informacji. To idealny moment na biznesowe burze mózgu, szukanie nowych ścieżek rozwoju.

6 sierpnia Słońce utworzy kwadraturę z Uranem, co nie będzie sprzyjało spokojnemu spędzaniu czasu. Możemy spodziewać się wielu życiowych perturbacji.

Nów Księżyca wypada 8 sierpnia i zapowiada pozytywne zmiany poprzez towarzystwo Urana, który sprawi, że łatwiej będzie nam wykorzystać wzmocnioną energię znaku Lwa do osobistych rewolucji. Chętniej też będziemy wyrażać swoje osobiste potrzeby, bez oglądania się na innych.

Sprzyjającą aurę uczuciową zapewni nam 9 sierpnia, kiedy to Wenus utworzy opozycję do Neptuna. Nawiążemy nowe romantyczne relacje, zapragniemy poczuć silne emocje.

11 sierpnia Wenus utworzy trygon z Plutonem. W tym czasie pomyślimy o wzmocnieniu wszelkich obszarów zarządzanych przez Wenus, w tym również sfery finansowej.

18 sierpień, kiedy Merkury utworzy koniunkcję z Marsem, będzie okazją do wielu rozmów, nierzadko kończących się kłótniami i nieporozumieniami.

19 sierpnia Uran zacznie swój ruch wsteczny. Takie zjawisko zazwyczaj zwiastuje okres wielu zmian, odbywających się głównie we wnętrzu każdego człowieka. Być może przeoczyliśmy jakiś obszar, który na nowo poprzez ruch Urana zostanie zweryfikowany, a nagromadzona energia – uwolniona. W sierpniu będziemy mieli więc cztery planety w ruchu wstecznym – poza Uranem będzie to Jowisz, Saturn oraz Pluton.

20 sierpnia Merkury utworzy trygon z Uranem, pozwalając na miłą asymilację zaczętych już procesów w naszej głowie.

22 sierpnia z retrogradującym Uranem spotka się Mars, tworząc trygon i czyniąc okazję do wzmocnienia naszej wiary we własne działanie.

Pełnia Księżyca wypada 22 sierpnia w znaku Wodnika. W proces mocno zaangażowany będzie Jowisz, co podkreśli wagę duchowego wzrostu, rozwoju, doda optymizmu. Bliskie towarzystwo Wenus w trygonie z Saturnem stworzy podstawy do budowania ciekawej i trwałej więzi z drugim człowiekiem.

22 sierpnia, w godzinach wieczornych, Słońce tranzytuje w znak Panny, obdarzając nas większym pragmatyzmem i ziemską energią.