Abrahadabra.pl

Połączenia AW: Głupiec

Autor: abrahadabra.pl

Karty tarota – jak wie każdy, kto miał z nimi styczność – są wielowymiarowe. W zależności od pytania, otoczenia, pozycji w rozkładzie mogą oznaczać różne rzeczy. Szczególnie istotną sprawą są ich połączenia, czyli – inaczej mówiąc – badanie, jaki wpływ mają na siebie karty leżące obok.

tarot, połączenia arkanów wielkich

Talia ma swoją określoną hierarchię. Najważniejszym podziałem jest podział na Arkana Małe i Wielkie. Wśród tych dwóch grup można wyróżnić podgrupy, które pozycjonują składniki pod względem siły. Chciałbym tutaj skupić się na Arkanach Wielkich, a ściślej mówiąc na połączeniu pierwszej karty AW – Głupca z innymi.

Połączenia czytamy od karty wcześniej wyłożonej i kolejność MA znaczenie. Opisy przy każdym połączeniu absolutnie nie wyczerpują tematu – warto je interpretować czasem dość szeroko, na zasadzie skojarzeń, choć czasem interpretacja jest oczywista. Jednocześnie dają one jakieś pojęcie, na czym polegają “migawki”, o których pisałem we Wstępie do Tarota. Warto wyciągać wnioski z kart sąsiadujących z danym połączeniem.

Głupiec + inne AW

Głupiec + Mag
Osoba niezbyt odpowiedzialna, lekkoduch z potencjałem. Znaczenie karty Mag uwypuklone.

Głupiec + Kapłanka
Może mówić o przeżywaniu doświadczeń wewnętrznych, ale także o sporym pogmatwaniu, jeśli chodzi o działanie na planie fizycznym. Sygnał do tego, by wycofać się nieco z życia. Wskazana medytacja.

Głupiec + Cesarzowa
Dziecko i matka. Prawdziwa przyjaźń. Seks nie idzie w parze z interesami.

Głupiec + Cesarz
Dziecko i ojciec. Poczucie bezpieczeństwa, poczucie posiadania przewodnika. Możliwy zahamowany rozwój poprzez permanentne mówienie, co jest dobre, a co złe.

Głupiec + Papież
Dziecko i nauczyciel. Dziecko raczej niezbyt szczęśliwe 🙂

Głupiec + Kochankowie
Dość swawolna relacja. W małżeństwie – zamieszanie. Głupawe i niepraktyczne pomysły i wybory.

Głupiec + Rydwan
Rozrywka – być może taka, która nie zapada w pamięć na wiele lat, ale… urocza. Plac zabaw. Bycie zdenerwowanym bez wyraźnej przyczyny. Nuda.

Głupiec + Siła
Szczęście, dobre zdrowie. Osoba silna z dużym poczuciem humoru. Siła, by zmieść ze swojej drogi przeszkody. Cięty dowcip.

Głupiec + Pustelnik
Człowiek nieobecny myślami. Filozof, który woli być sam. Miłe spędzanie czasu w podeszłym wieku.

Głupiec + Koło Fortuny
Duża wytrzymałość, umiejętne pokonywanie przeszkód. Wydarzenia losowe. Kaprysy. Przygody seksualne – krótko trwające i nic nie znaczące.

Głupiec + Sprawiedliwość
Zachowana równowaga. Zmienne usposobienie.

Głupiec + Wisielec
Wewnętrzna siła, by przetrwać trudny czas. Okres, w którym można się dużo nauczyć. Przysięgi bez znaczenia – nie warto ich składać i w nie wierzyć. Najszybciej do człowieka trafiają proste słowa.

Głupiec + Śmierć
Siła przetrwania. Odpracowywanie długów karmicznych.

Głupiec + Równowaga
Na zewnątrz spokój, wewnątrz duża potrzeba wolności. Szczerość, gotowość na wszystko. Potrzeba bratniej duszy.

Głupiec + Diabeł
Podatność na choroby. Konflikt wewnętrzny, zmieszanie. Umiejętność okazywania bólu i cierpienia na zewnątrz (“O, jaka ja biedna…”). Upór. Gniew wynikający ze złej oceny sytuacji.

Głupiec + Wieża
Przemoc, nawet na granicy szaleństwa. Nawarstwiające się cierpienie.

Głupiec + Gwiazda
Miła osoba. Duże dziecko. Bezradny człowiek, nieszkodliwy.

Głupiec + Księżyc
Mizerna reputacja. Zły osąd (człowieka, sytuacji). Hipochondria. Problemy z cyklem menstruacyjnym (także zaburzenia na tle emocjonalnym z tym związane).

Głupiec + Słońce
Łatwe życie, ale przy tym brak skoncentrowania na celu. Takiej osobie ciężko jest doprowadzać sprawy do końca.

Głupiec + Sąd Ostateczny (Aeon)
Pewna nadpobudliwość. Poczucie niespełnionego obowiązku, a co za tym idzie napięcie wewnętrzne.

Głupiec + Świat
Frustracja, depresja, ale też bycie wysoko ponad standardami (wysoka półka). Nie do końca sytuacja do ogarnięcia i zrozumienia.