Abrahadabra.pl

Październik 2021 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Październik, mimo jesiennej aury, przywita nas dużą dawką dobrych wiadomości. Przede wszystkim zauważymy mocny akcent energii znaku Wagi oraz wyjście z ruchu wstecznego kilku planet, które przebywały w nim od miesięcy. Osoby cierpiące na wszelkie zaburzenia natury psychicznej powinny odczuć dużą poprawę w swoim funkcjonowaniu.

monika zjawinska, październik 2021, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Foto: Capital Dudes

Oprócz Słońca, w znaku Wagi przebywać będzie także Merkury i Mars. Ten widoczny akcent sprawi, że chętniej wyjdziemy z domu, znajdziemy czas i przestrzeń na wszystkie relacje, zarówno osobiste jak i koleżeńskie. Ze względu na położenie Marsa w znaku Wagi nie będzie we wszystkich układach zbyt wiele spokoju, ale na pewno będzie to okres, w którym zechcemy zaangażować się w relacje z drugą osobą.

Merkury, przebywając w znaku Wagi, sprawi, że chętniej szukać będziemy partnerów do rozmów, współpracy. Spokojniej wysłuchamy innych, szukając rozwiązań, układów, możliwości współpracy na przyszłość.

6 października na niebie zagości nów w znaku Wagi. Nów ten utworzy koniunkcję z Marsem, co z pewnością podniesie temperaturę zjawiska. Przyniesie wiele napięć, ale też silnie wpłynie na chęć angażowania się we wszystkie sfery działania znaku Wagi i jego władcy – Wenus. Dodatkowo obecność w procesie Urana sprawi, że nie będziemy działać w sposób bardzo przewidywalny, a raczej dość spontaniczny. Może się więc w tym czasie pojawić element ryzyka i pozytywnego zaskoczenia.

Tego samego dnia Pluton powróci do ruchu prostego. Szczególnie związane z ruchem wstecznym Plutona są sprawy karmiczne, duchowe, ale też temat kontroli odczuwalnej w naszym życiu. Pluton to również planeta identyfikowana z wszelkimi zaburzeniami, takimi jak obsesje i kompulsje. Jak tylko Pluton ruszy do przodu, łatwiej będzie je wyeliminować, uspokoić. Możemy poczuć, że przejmujemy ster zdarzeń i mamy wpływ na wiele istotnych kwestii.

10 października Saturn wychodzi z retrogradacji. Wsteczne ruchy tej planety zawsze sprawdzają nasze zaangażowanie i gotowość wzięcia odpowiedzialności za powierzone zadania. Saturn, uznawany za srogiego nauczyciela, mógł przez ostatnie miesiące dać nam poważny wycisk. Kiedy upewnimy się, że przeszłość została dostatecznie już uporządkowana, wraz z ruchem prostym możemy eksplorować nowe obszary życia. Jeśli byliśmy pod silnym wpływem Saturna, mogliśmy bardzo mocno odczuwać jego negatywną aktywność. Podczas ruchu prostego nie będą na nas już tak oddziaływać strach, depresja i smutek.

18 października Jowisz wychodzi z retrogradacji. To zjawisko również prognozuje czas większego optymizmu i wykorzystania ostatnich lekcji do osobistego wzrostu. Tego samego dnia również Merkury zmieni swój bieg na prosty.

20 października nastanie pełnia w znaku Barana. Będzie to czas sprawdzania, czy dobrze wykorzystaliśmy energię i czy rozpoczęte w trakcie nowiu procesy przyniosły nam oczekiwaną radość i sukces. Ta pełnia aktywuje silny strumień energetyczny wielu nadchodzących zmian. W cały proces będą zaangażowane Mars i Pluton, ustawiając się w kwadraturze. Zjawisko takie może spowodować silną motywację i siłę napędową do wielkich zmian, zarówno na skalę osobistą, jak i społeczną.

23 października Słońce tranzytuje w znak Skorpiona. Dla wielu z nas może to być czas istotnych przemian rozpoczętych podczas pełni. Okres Skorpiona kojarzony jest zazwyczaj z umieraniem i odradzaniem, tak też może się zdarzyć w trakcie najbliższych kilku tygodni.