Abrahadabra.pl

Maj 2020 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Maj – mimo swojej pięknej, wiosennej aury – może spowodować trochę zamieszania, szczególnie w sferze finansowej i uczuciowej. Większość miesiąca na niebie Słońce przebywać będzie w znaku Byka. Możemy więc mieć ochotę cieszyć się życiem i możliwością kontaktu z naturą. Czy to się uda? Jak zwykle odpowiedź znajdziemy w horoskopie indywidualnym.

monika zjawinska, astrologia, maj 2020, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

3 maja Wenus ustawi się w kwadraturze do Neptuna, sprawiając że chętnie ulegniemy własnym marzeniom o miłości.

7 maja doświadczymy działania pełni w znaku Skorpiona. Jak zwykle zaangażowanie energii Skorpiona to czas na możliwość głębokich przemian osobistych. Pełnia aspektowana będzie przez Merkurego i Neptuna. Towarzystwo tych planet pozwoli na zrozumienie siebie i innych, ale tylko na drodze intuicji i duchowego prowadzenia. To czas, kiedy możemy uzdrowić pewne schematy myślenia.

11 maja Saturn zacznie tranzytować ruchem wstecznym. Powrót do znaku Wodnika nastąpi w marcu 2021. Energia Saturna związana jest z pewną formą ograniczenia i wielu restrykcji. Cofając się, Saturn może spowodować, że zaczniemy zastanawiać się nad sensem pewnych ograniczeń, które zostały nam, jako społeczeństwu, narzucone.

W skali globalnej rządy będą korygować i sprawdzać, które z narzuconych rozporządzeń mają sens. Część z nich może zostać zniesiona na rzecz innych w przyszłości. Początkowo możemy więc odczuwać, że odzyskujemy wolność, ale niedługo zobaczymy, że nie jest to jednak to, na co liczyliśmy. W swoimi osobistym mikrokosmosie będziemy zastanawiać się, jak na nowo zbudować własny świat, by poczuć się bezpiecznie.

13 maja Wenus zacznie swój cykl retrogradacji. Planeta podczas tego procesu spotka się parokrotnie z Neptunem. Przebywająca w ruchu wstecznym Wenus skłania nas do ukrywania uczuć, ale też spaw związanych z pieniędzmi. Te oba zagadnienia mogą stać się trudniejsze.

Wyrażanie miłości też nie będzie łatwe. W naszym życiu mogą pojawić się tematy związane z przeszłością i karmicznymi uwarunkowaniami, których do tej pory nie rozwiązaliśmy. Na nowo spotkamy osoby, z którymi mamy coś jeszcze do przepracowania. To czas skupienia i wyciszenia. Nie jest to dobry okres na inwestycje czy zawieranie nowych znajomości. W tym czasie unikajmy kupowania luksusowych rzeczy, nie będą trafione. Starajmy zastanowić się nad naszymi powiązaniami energetycznymi z innymi osobami.

14 maja Jowisz również wejdzie w proces retrogradacji. Poczujemy zdecydowanie brak rozmachu we wszystkich sprawach, szczególnie zawodowych. To samo odczucie będzie towarzyszyć gospodarce światowej.

20 maja Słońce znajdzie się w znaku Bliźniąt, co sprawi, że chętniej będziemy spotykać się z ludźmi, rozmawiać, flirtować i przemieszczać się.

22 maja na niebie zawita nów Księżyca. Ustawi się w trygonie do Saturna, co sprawi, że będziemy chcieli podejmować tylko decyzje pełne rozsądku i odpowiedzialności. Natomiast przy Merkurym i Wenus, będącymi w retrogradacji i w kwadraturze do Neptuna, będzie to ciężki okres na świadome początki. Trzeba uważać na własne wypowiedzi oraz trzymać się z daleka od plotek i pomówień ludzi, którzy mają złe intencje. W tym okresie warto nauczyć się korzystać z doradztwa w biznesie, bo nasza zdolność do wysnuwania logicznych wniosków będzie ograniczona.

28 maja Merkury tranzytuje w znak Raka. Wszelkie rozmowy o uczuciach staną się łatwiejsze, a my sami otwarci na to, co czują inni. To dobry moment na kontakt ze swoją intuicją.