Abrahadabra.pl

Maj 2018 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Maj może być jednym z ciekawszych i piękniejszych miesięcy w roku. Kiedy kwiecień zakończymy oczyszczającą pełnią Księżyca w znaku Skorpiona, będziemy mogli uwolnić się od toksycznych wzorców i osób z naszego towarzystwa.

monika zjawinska, astrologia, maj 2018, wiadomosci astrologiczne

Początek maja to możliwość otworzenia się na coś nowego, co pojawi się właśnie w tym miesiącu. Łatwiej będzie nam wraz z energią Słońca w znaku Byka odnaleźć się na łonie przyrody i cieszyć się prostym życiem. W maju doceniać będziemy fizyczność i ciekawe, nowe formy obcowania z nią.

Wydarzeniem miesiąca będzie tranzyt Urana do znaku Byka. Uran przez ostatnie osiem lat przebywał w znaku Barana. Zjawisko będzie tym bardziej ciekawe, że tranzyt będzie zbiegać się w czasie z nowiem Księżyca w znaku Byka. To może być bardzo dynamiczny start, moment inspirujący do wielu zmian, zarówno na skalę globalną, jak i osobistą.

Mówi się, że Uran jest wyższą oktawą Merkurego. Oznacza to, że Uran działa szybko jak błyskawica. Planeta jest wywyższona w Skorpionie, natomiast źle się czuje w znaku Byka. W związku z tym spodziewać się należy naprawdę dość dużych zmian na świecie. W sprawach finansowych, bankowych, rolnictwie oraz w osobistych możemy oczekiwać radykalnych zmian, innowacji. Uran niesie zawsze za sobą eksplozję energii, na co właśnie powinniśmy być teraz przygotowani. Usuwa przeszłe wzorce bezpowrotnie – często przez jakieś rewolucyjne ruchy. Planeta cofnie się jeszcze do znaku Barana pod koniec roku.

Jeśli macie poczucie braku sensu tego, co robiliście w życiu, zgubiliście nadzieję na odmianę losu, to właśnie nów w Byku i energia Urana jest doskonałym czasem, by powróciła do was nadzieja. Wraz z silną energią z pewnością zostaniemy wszyscy obudzeni i pobudzeni do wszelkich kreatywnych działań.

Ważny układ planet będziemy mieli na niebie 25 maja, kiedy Jowisz utworzy trygon z Neptunem. Układ tych dwóch planet zawsze przynosi energię pokoju, empatii, duchowych opiekunów. To świetny czas na praktykowanie medytacji. Ważne będą wtedy ludzkie prawa i wszelkie zmiany pomagające wzrastać i czynić coś dobrego dla innych.

Równie ważna będzie pełnia Księżyca w znaku Strzelca 29 maja. To moment, w którym możemy usunąć wszelkie blokady naszej energii. Możemy też zmierzyć się z własnymi możliwościami, by pójść o stopień wyżej – na przykład znaleźć nowy punkt zaczepienia czy nową miłość.

Inne ciekawe dni miesiąca, które sprzyjają majowym zauroczeniom, to 6 maja, kiedy Słońce utworzy sekstyl z Neptunem i 7 maja, kiedy Wenus ustawi się w kwadraturze do Neptuna, powodując chęć zatopienia się w niebycie i ucieczkę w uczucia. Ważny będzie też 19 majaWenus utworzy sekstyl z Uranem.

Trudne dni miesiąca to 13 maja, kiedy Merkury będzie w koniunkcji z Uranem, powodując napięcia i nagłe wypadki, kłótnie. Trudno też będzie czuć spełnienie 26 maja. W ten dzień Wenus ustawi się w opozycji do Saturna. Odczuwać będziemy ograniczenie, niepewność.