Abrahadabra.pl

Lipiec 2018 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Zapowiada się jeden z ciekawszych miesięcy w roku. Przede wszystkim czekają nas dwa spektakularne zaćmienia – Słońca i Księżyca. Ten czas obfitować będzie w istotne wydarzenia w naszym życiu, które przyniosą energię na transformację duchową.

monika zjawinska, astrologia, lipiec 2018, wiadomosci astrologiczne

Na początku miesiąca, 5 lipca, przywita nas piękny trygon Słońca do Jowisza. Będziemy mogli poczuć się obdarzeni przez los wielką pomyślnością. Tego samego dnia Merkury utworzy opozycję do Marsa, co niestety spowoduje napięcia w przekazywaniu naszych odczuć i informacji innym osobom.

10 lipca, po kilku miesiącach retrogradacji, Jowisz zatrzyma się, by 12 lipca ruszyć już do przodu. Planeta przebywając w ruchu wstecznym w znaku Skorpiona bardzo silnie wpływała na oczyszczanie sfery naszych filoficznych przekonań. Jowisz, tranzytując przez nasz horoskop, wskaże obszar i dziedzinę, w której na nowo możemy odnieść sukces, jeśli sprawdzimy nasze motywacje. Również tego dnia Wenus znajdzie się w znaku Panny, zachęcając do bardziej realistycznego spojrzenia na swoje życie i relacje osobiste.

13 lipca na niebie będziemy mogli gościć częściowe zaćmienie Słońca w znaku Raka. Wpływ i znaczenie takiego zjawiska jest dużo mocniejszy niż każdego innego, a efekty trwają minimum do nastepnego zaćmienia Słońca.

Ten proces będzie przebiegać w opozycji do Plutona, który pozwoli lepiej przetransformować potrzeby naszej duszy. Pluton reprezentuje energię związaną z kontrolą i przywiązaniami, starymi wzorcami. Ta opozycja pozwoli nam uświadomić sobie, kto i co ma na nas wpływ, a także pozbyć się skutecznie złych wzorców w naszym życiu. Możemy zrozumieć, jakie czynniki w nas nie pozwalają innym wokół czuć się dobrze. Jesteśmy w stanie stworzyć poczucie bezpieczeństwa bez trzymania się starych form nacisku.

W tym miesiącu Merkury zacznie swój proces retrogradacji 26 lipca (do 19 sierpnia). W okresie ruchu wstecznego możemy spodziewać się wiele nieoczekiwanych i raczej niezbyt miłych niespodzianek związanych z nieporozumieniami, złym odczytem informacji. W tym czasie dobrze uważać na słowa, mieć świadomość, że działamy zbyt nerwowo.

27 lipca to dzień, w którym nastąpi najdłuższe w tym stuleciu całkowite zaćmienie Księżyca w znaku Wodnika. Ten proces będzie przebiegać w najsilniejszym towarzystwie Marsa. Będzie to doskonały czas na uwalnianie spraw, które ciążą od dawna. Wszystko, co jest dobre w naszym życiu,  zostanie.

Również w tym dniu Wenus ustawi się w trygonie do Plutona, dodając głębi naszym emocjom. Ten aspekt pomoże przetransformować wszelkie układy międzyludzkie. To czas, kiedy wykorzystując energię zaćmienia Księżyca,  możemy pozwolić, by nasze rozumienie wszelkich zależności uległo głębokiej przemianie,  wprowadzając detoksykację. Wenus dostarczy powodów do cieszenia się seksualnością i namiętnością.