Abrahadabra.pl

Czerwiec 2017 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Czerwiec będzie ciekawym miesiącem i dość przełomowym. Będziemy mogli też uczcić początek lata.

monika zjawinska, astrologia, czerwiec 2017, wiadomosci astrologiczne

Miesiąc rozpocznie się pięknym trygonem Wenus – Saturn w dniu 1 czerwca. Będzie to doskonały czas na planowanie, wszelkie obietnice i inwestowanie długoterminowe. Tego dnia będziemy naprawdę rozważni. Jeśli poznamy kogoś nowego, to na pewno zwróci on naszą uwagę, traktując nas z szacunkiem i powagą.

Również podczas takiego tranzytu możemy zapoznać osoby nam przeznaczone, które będą nas wpierać swoim oddaniem i szacunkiem. Możemy skoncentrować się na wynikach swoich działań, nie tylko na działaniach.

W dniu 3 czerwca Wenus już będzie gwarantować nam inne doznania,  wchodząc w kontakt z Uranem. Tranzyt może przynieść szybkie wydarzenia i decyzje w obszarze relacji, wydatków. Będziemy też osobami oczekującymi ciekawych przeżyć i doświadczeń.

Tego samego dnia będziemy mieli dodatkowe wzmocnienie przez układ Słońca w trygonie z Jowiszem. Jest to jedno z lepszych połączeń wskazujących na wzrost optymizmu oraz szczęścia. Nasz poziom satysfakcji będzie wtedy naprawdę wysoki.

W tym miesiącu pełnia przypada na 9 czerwca w znaku Strzelca. Proces ten może symbolizować zakończenie pewnego etapu nauki, sfinalizowanie naszych poszukiwań. Podczas pełni możemy zostawić wszelkie nasze przekonania za sobą. Również 9 czerwca Jowisz wyjdzie z ruchu wstecznego po kilku miesiącach. Dodatkowo Wenus utworzy sekstyl z Marsem, co również wpłynie pozytywnie na wszelkie przeżycia.

Jowisz, będąc w ruchu wstecznym, pozwolił nam na podróż wgłąb naszej świadomości i zwrócił uwagę na fakt, iż tylko przez rozwój wewnętrzny będziemy mogli realizować się w pełni w świecie zewnętrznym.

Ciekawe wydarzenia czekają na 16 czerwca. Planeta Neptun wejdzie w retrogradację, przynosząc optymalny czas na samodoskonalenie się w różnych dziedzinach życia wskazanych przez horoskop. Jeśli w tym czasie dostaniemy jakąś opinię lekarską dotyczącą stanu naszego zdrowia, warto poradzić się jeszcze dodatkowego specjalisty, gdyż Neptun może powodować niejasny odczyt wielu spraw, szczególnie zdrowotnych.

W tym miesiącu jednym z ważniejszych wydarzeń będzie letnie przesilenie przypadające na 21 czerwca. Słońce w tym czasie będzie w najwyższym punkcie równika, otwierając nas na przypływ pozytywnego wsparcia energetycznego. Przesilenie letnie może być dla wielu z nas punktem przebudzenia, oświecenia.

Nów w tym miesiącu przypada 24 czerwca, w znaku Raka, przynosząc nam nową energię na wzmocnienie swojej więzi ze sobą, rodziną, na uporanie ze sprawami trudnymi.

W tym samym dniu Wenus utworzy trygon z Plutonem, przynosząc nam wielkie pasje. Będziemy chętni otworzyć się na potajemny romans.

29 czerwca Merkury, będąc naprzeciw Plutona, przyniesie pewne nasilenie procesów myślowych. Niekorzystnym powikłaniem tego tranzytu może być wzrost nieetycznych taktyk, takich jak manipulacje, chęć kontroli środowiska i partera. Bądzmy wtedy ostrożni.