Abrahadabra.pl

Wrzesień 2018 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

W tym miesiącu odczujemy mocniej energię ziemi. Przez większość września na niebie panować będzie znak Panny. W tym czasie będziemy chcieli być zdyscyplinowani, oczyszczeni z toksyn.

monika zjawinska, astrologia, wrzesień 2018, wiadomosci astrologiczne

Pierwszy dzień szkoły rozpoczniemy przy miłym aspekcie Merkury sekstyl Wenus. Wykorzystamy wszelkie nasze zdolności integracji w grupie i będziemy czerpać z tego korzyść.

Ciekawą sytuację obserwujemy już na początku września, bowiem Saturn zakończy  retrogradację. Planeta, będąc kilka miesięcy w ruchu wstecznym,  wymuszała potrzebę, by na nowo zastanowić się, jak radzić sobie z pewną gamą obowiązków.  Saturn nakłaniał jeszcze raz do zabezpieczenia wszystkich wskazanych przez osobisty horoskop obszarów funkcjonowania. Saturn w ruchu wstecznym również mógł testować nasz sposób obchodzenia się ze sferą słów i przekonań.

Zaraz po wejściu Saturna w ruch prosty będziemy mogli przeanalizować fakty – również dzięki korzystnemu trygonowi, jaki Merkury utworzy z Uranem i Saturnem w dniu 7 września.

Nów w tym miesiącu wypada 9 września w znaku Panny. Koniunkcja Księżyca i Słońca w opozycji do Neptuna nie będzie wspierająca – przyniesie dużo lęków, niepewności, zły nastrój. Tego dnia musimy też uważać na negatywne działanie Neptuna,  takie jak plotki, nieporozumienia, niezrozumienie intencji innych osób. Bardzo ważne, by być sobą i żyć zgodnie ze swoimi intencjami.

Pozytywne aspekty nowiu z Jowiszem i Plutonem pozwolą uporać się ze wszystkimi  wątpliwościami, pokonać trudne emocje.

Przesilenie jesienne przypada 23 września, kiedy Słońce wejdzie w znak Wagi. Za czasów przedchrześcijańskich obchodzono wtedy święto plonów,  czyli pierwszy dzień jesieni.  Tego dnia biesiadowano i dziękowano bogom za  dary.

W tym miesiącu pełnia Księżyca przypada 25 września w znaku Barana. Będzie to zjawisko mocno połączone z planetą Saturn, która utworzy z nim kwadraturę. Aspekt narazi nas na szereg testów i napięć, prowadzących do frustracji i złości. To dobra okazja do przyjrzenia się naszym relacjom ,ograniczeniom i związkom z naszą rodziną – również tą, w której wzrastaliśmy. To dobry czas na wybaczanie.

30 września Pluton, podobnie jak Saturn,  wyjdzie z ruchu wstecznego. Kiedy Pluton jest w ruchu wstecznym, ciężko jest pokazać swoją osobistą moc w całej okazałości. W trakcie ruchu prostego tej planety będziemy wiedzieć, które rozdziały życia możemy zostawić za sobą, a także w których sferach możemy na nowo zasilać się energią.

Planując spotkanie z ukochana osobą, wybierz 11 września, kiedy Słońce utworzy trygon z Plutonem – liczyć możecie wtedy na silniejszą energię działania, planowania. Warto zastanowić się również nad 12 wrześniaWenus utworzy wtedy opozycję z Uranem, dostarczając nam niecodziennych rozrywek towarzyskich, które scementują nasze więzi (Wenus będzie w  sekstylu z Saturnem).

Bądźcie uważni 18 września. Tego dnia Mars utworzy kwadraturę z Uranem. Czas ten grozi nieprzewidywanymi wypadkami, ponieważ w powietrzu wytworzy się sporo napięcia.