Abrahadabra.pl

Styczeń 2021 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Styczeń będzie hołdował mocno wpływom Wodnika, pomimo że Słońce przebywać będzie przez większość czasu w znaku Koziorożca.

monika zjawinska, astrologia, styczeń 2021, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

Jeśli do tej pory czuliśmy względny spokój, to tranzyt Słońca w znak Wodnika, 19 stycznia, uruchomi energię Saturna i Jowisza – planet, które już tam przebywają. Dodatkowo 20 stycznia na niebie będziemy obserwować mocny akcent koniunkcji Marsa z Uranem, co może mieć przełożenie na zamieszki, rebelie społeczne, a na skalę osobistą spodziewać się możemy wybuchów agresji. W tym okresie będziemy również pod działaniem kwadratury Jowisza z Uranem od 17 stycznia.

Taki tranzyt będzie pobudzał do zmian, intensyfikując wewnętrzne napięcia w każdym z nas. Jowisz nie działa w tym układzie harmonijnie, będzie wzmacniał działanie Urana i wprowadzał ekstremalnie wiele napięć. Możemy być świadkami zwiększonej ilości strajków i protestów. Tranzyt zapowiada również nagłe zmiany w kierunku życiowym, który obraliśmy.

4 stycznia będziemy mogli doświadczać energii koniunkcji Merkurego i Plutona, przez co możemy stać się podejrzliwi, ale również chętni do analizy sytuacji światowej gospodarki i nowych informacji.

8 stycznia Mars utworzy kwadraturę z Merkurym, wzmacniając dialogi różnych grup społecznych, niekoniecznie pokojowo.

Spokojniejszym dniem może się okazać 9 stycznia, kiedy Wenus utworzy trygon z Marsem, co sprawi, że łatwiej będziemy się komunikować, a być może nawet spędzimy czas z ludźmi o różnych poglądach – szczególnie, że Merkury wejdzie w koniunkcję z Saturnem.

11 stycznia możemy spodziewać się nowych pomysłów na własny rozwój, a także ciekawych rozmów przez Internet – wszystko dzięki koniunkcji Merkurego z Jowiszem. Ten dzień warto poświęcić na czytanie, rozmawianie, dyskusje.

13 stycznia na niebie zawita nów w znaku Koziorożca. Nie będzie to, niestety, spokojny czas – w tym samym okresie Mars utworzy kwadraturę z Saturnem. W skali globalnej możemy poczuć, że nie zgadzamy się z prawami narzuconymi nam, obywatelom, przez system. W skali osobistej ów nów może przynieść wiele wewnętrznym obaw, wymuszając zmianę znanej nam dobrze postawy. W tym samym czasie Wenus ustawi się w trygonie do Urana, co może ułatwić cały ten proces.

14 stycznia Uran wyjdzie z ruchu wstecznego. Zacznie się okres kreacji nowych zachowań, uwalnianie energii związanej ze znajdowaniem nowych obszarów, określonych przez Urana w Byku.

Również istotną datą będzie 26 stycznia – dzień pod znakiem energii Urana, który sprzyja odkrywcom, ale też podkreśla potrzebę osobistych zmian.

28 stycznia na niebie pojawi się pełnia w znaku Lwa. Pełnia będzie aspektowana przez Saturna, jak również tego dnia nastąpi silna koniunkcja Wenus z Plutonem. Może być to znaczący moment w globalnej polityce, swoisty przełom. Saturn może powodować w nas jeszcze większą chęć wyzwolenia się z wszelkich opresji, jednocześnie wpędzając nas w kolejne ograniczenia i dodatkowe obostrzenia.

30 stycznia Merkury rozpocznie swoją retrogradację, asymilując nieco ostatnie procesy.