Abrahadabra.pl

Sierpień 2023 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Sierpień będzie miesiącem, w którym doświadczymy wiele możliwości zmiany. Istotny może być refleks, optymizm i umiejętność podejmowania szybkich decyzji.

monika zjawinska, sierpień 2023, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
AbrahadabraPL

Zaczniemy miesiąc pełnią 1 sierpnia w znaku Wodnika. W tym samym czasie Mars utworzy trygon do Jowisza, a Merkury opozycję do Saturna. Pełnia w znaku Wodnika pomoże zrozumieć różnice między osobistym celem (ego) a działaniem w grupie innych ludzi. Nie wszystkie poczynania mogą wypaść pomyślnie i wymagać będą pewnej umiejętności porozumienia z innymi, znalezienia wspólnego mianownika. Mars pozwoli zmaterializować wszelkie wysiłki.

9 sierpnia Wenus utworzy kwadraturę z Uranem, kreując napiętą atmosferę w każdej stałej relacji. Pozytywem będzie fakt, że uda się znaleźć wyjście, które rozwiąże zaistniały problem. Ne liczmy dziś na stałe, długofalowe wyniki.

Również tego dnia Merkury w trygonie do Jowisza stworzy okazję do inicjowania wszelkich działań prowadzących do rozwoju. Może nie być to jednak łatwa ścieżka. Ważna będzie współpraca z innymi poprzez spontaniczne działania. Każdy nowatorski pomysł, każda myśl powinny być rozpatrzone.

13 sierpnia Słońce w koniunkcji z Wenus uformuje idealną aurę do miłosnych wyznań. Może być to jeden z piękniejszych dni miesiąca. Poczujemy się szczęśliwi, kochani, atrakcyjni. Warto również puścić los na loterii.

15 sierpnia Słońce w kwadraturze do Urana sprawi, że będziemy chcieli w każdej życiowej sytuacji postawić na swoim, robić wszystko na swój własny sposób, nie oglądając się na innych. Może być to dzień wielu konfliktów, jeśli zupełnie zignorujemy potrzeby otoczenia.

16 sierpnia przywitamy nów znaku Lwa, w tym samym czasie Mars utworzy trygon do Urana znów obdarzając nas dużą dozą ładunku emocjonalnego. Będziemy chcieli wyróżnić się na tle innych, zaistnieć i zawalczyć o to, co jest dla nas ważne. Chętnie też wejdziemy w ryzykowne działania, jeśli tylko dostarczą nam trochę adrenaliny. Obecność Urana bardzo mocno podniesie temperaturę tego nowiu.

22 sierpnia Wenus utworzy kwadraturę z Jowiszem. Tego dnia łatwo zarobimy większą kwotę pieniędzy. Warto więc podjąć działania, by stworzyć sobie taką możliwość. To również czas, w którym – pewniejsi siebie – nawiązywać będziemy wiele relacji towarzyskich. Nie wszystkie wybory będą trafione ze względu na jednoczesną opozycję Marsa do Neptuna. W dobrej intencji możemy zainicjować przedsięwzięcia, które skończyć się mogą fiaskiem.

23 sierpnia Merkury rozpocznie retrogradację. Podczas kolejnych 3 tygodni będziemy raczej skupieni na wewnętrznych strukturach własnego poznania i asymilacji tego, czego ostatnio się nauczyliśmy.

24 sierpnia Mars w trygonie do Plutona obdarzy nas ogromną charyzmą. Będziemy ambitni, gotowi zdobywać cele, które sobie założyliśmy.

27 sierpnia opozycja Słońca z Saturnem narazi nas na pomówienia i krytyczne opinie. Możemy widzieć piętrzące się przeszkody, które powodować będą naszą frustrację i brak wiary w sukces.

28 sierpnia Uran zacznie ruch retrogradacyjny. Jeśli od dłuższego czasu potrzebujemy zmian, a wciąż nie udaje się nam ich przeprowadzić, Uran w ruchu wstecznym znajdzie i wyeliminuje przeszkody. Możemy zyskać więcej przestrzeni, kiedy planeta wróci do ruchu prostego. Postęp wymagać będzie zmiany postawy czy pewnych naszych wzorców, obnażonych właśnie podczas pobytu w retrogradacji.

31sierpnia doświadczymy drugiej pełni Księżyca, tym razem w znaku Ryb. Znak Ryb pomoże nam oczyścić naszą wewnętrzną przestrzeń. To idealny moment na terapie naturalne, modlitwę, zmianę diety.