Abrahadabra.pl

Październik 2020 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Październik będzie energetycznym czasem. Przede wszystkim doświadczymy działania dwóch pełni, które wzmocnią naszą przemianę energetyczną i przyspieszą rozwój.

monika zjawinska, astrologia, październik 2020, wiadomości astrologiczne
Foto: NASA

Zaczynamy miesiąc pełnią w znaku Barana, który zawsze podkreśla wybuchowy charakter pełni. Mars utworzy kwadraturę z Saturnem, co poprzez nagromadzenie frustracji przyniesie nieskoordynowane działania. Mars zawsze związany jest z działaniem z własną wolą. Postanowimy na nowo zdefiniować swoje pojęcie wolności, wolnej woli, z drugiej strony będziemy poddani frustrującym ograniczeniom, co może prowadzić do wielu nieporozumień w życiu osobistym i publicznym. Saturn, po wyjściu z ruchu wstecznego pod koniec września, pozwoli budować nowy ład, ale czy korzystny dla ludzi…?

Wenus tranzytuje 2 października w znak Panny, zachęcając nas do skupienia się na zdrowiu, obowiązkach i samodoskonaleniu. To może być czas wytężonej pracy nad sobą.

4 października planeta Pluton wyjdzie z ruchu wstecznego. Można mówić o potężnym zastrzyku nowej energii w indywidualnym i globalnym ujęciu. Pluton, wchodząc w ruch wsteczny, mógł przynieść większe poczucie osobistej mocy i zrozumienia. Mogliśmy zetknąć się z różnymi sytuacjami, które konfrontowały nas z problemami z poprzednich naszych duchowych ścieżek i reinkarnacji.

Merkury ustawi się 7 października w opozycji do Urana i będziemy mogli napotkać wiele okazji do rozmów i wymiany poglądów.

9 października, podczas kwadratury Marsa i Plutona, możemy silne odczuwać cudzą presję na własne działanie.

10 października Wenus utworzy trygon z Uranem, co sprawi, że łatwiej będzie nam porozumiewać się z innymi.

Ciekawym dniem będzie 11 października, kiedy Słońce utworzy kwadraturę z Jowiszem. Poczujemy się wtedy pewniej w sprawach zawodowych i osobistych.

Miłym dniem na rozmowy i spotkania będzie 12 października, kiedy Merkury utworzy sekstyl z Wenus.

Tego dnia Jowisz utworzy również sekstyl z Neptunem. Ten pozytywny układ może prowadzić do złudnego optymizmu, przekonania, że wszystko ułoży się dobrze. Zyskamy wiarę w odmianę trudnych sytuacji, w lepsze jutro. To czas na działanie intuicyjne.

Merkury wchodzi w retrogradację przez proces stacjonarny – 13 października – więc znów warto uważać na wszelkie nowe działania. To czas, kiedy powinniśmy wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, by przetrawić informacje dochodzące z zewnątrz.

15 października Słońce ustawi się w kwadraturze do Plutona, co może spowodować nasilenie destrukcyjnych nastrojów.

16 października nastąpi nów w znaku Wagi. Warto zwrócić uwagę na potrzebę harmonii w nas samych. To odnowienie umów, relacji, szansa na poznanie nowych osób, z którymi się zwiążemy. Natomiast nów będzie odbierał trudne aspekty od Saturna i Plutona, więc zjawisko zmusi nas – przez podświadome parcie – do podejmowania pewnych działań, które będą obarczone stresem.

19 października możemy skorzystać z dobrej energii, jaką niesie nam trygon Wenus do Jowisza.

31 października przypada druga pełnia księżyca w miesiącu, tym razem w znaku Byka. Nie będzie to delikatne przeżycie, gdyż towarzystwo Urana powodować będzie silne pobudzenie układu nerwowego.