Abrahadabra.pl

Październik 2019 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Październik będzie miesiącem, w którym możemy doznać wiele satysfakcji, jeśli chociaż chwilę skupimy się na głębokim, wewnętrznym wymiarze wszystkich wydarzeń. Przez większość miesiąca panować będzie na niebie znak Wagi, który skłaniać będzie do tworzenia harmonii w otaczającym świecie.

monika zjawinska, astrologia, październik 2019, wiadomości astrologiczne
Foto: Greg-Rakozy

Zaczniemy mocnymi akcentami emocjonalnymi podczas tranzytu Wenus w kwadraturze do Plutona. Pamiętajmy, że układ tych dwóch planet nie jest łatwy i wpływa szczególnie na sferę związków i wszelkich kontaktów z ludźmi. Na powierzchnię wyjdą wszelkie ukrywane i nie zawsze miłe zachowania i odczucia.

3 października Merkury tranzytuje do znaku Skorpiona. Nasze myśli będą zajmować dociekania z pogranicza życia i śmierci. Również w tym dniu Pluton po kilku miesiącach wyjdzie z ruchu wstecznego. Planeta przebywała w retrogradacji przez okres cykliczny, jak co roku. Pluton dostarczał więcej skupienia na sprawach, które dotyczyć mogły naszego rozwoju duchowego. Mogliśmy podczas tego cyklu czuć wiele zależności od schematów związanych z kontrolą i przemocą.

Teraz, gdy Pluton wyjdzie już ze swojego ruchu, możemy czuć się wolni od wszelkich toksycznych używek oraz zachowań, z których nie jesteśmy dumni.

7 października planeta Merkury ustawi się w opozycji do Urana, co będzie oznaczało potrzebę pewnych słownych konfrontacji. Chętnie będziemy stwarzać sytuacje, w których zaczniemy udowadniać swoją oryginalność i pomysłowość, a także niezależność – tym bardziej, że na niebie również Słońce ustawi się w kwadraturze do Saturna, co spowoduje odczucie znużenia i ograniczania.

Wenus dla odmiany ustawi się w opozycji do Urana 12 października – uważajmy, by przez nieprzychylne działania nie stracić sympatii ulubionej osoby.

13 października Słońce utworzy sekstyl z Jowiszem, wzmacniając w nas chęć wejścia w nowe możliwości. Tego dnia będziemy witać pełnię Księżyca. Będzie to dość intensywny proces, bo z udziałem Plutona. Dzięki temu łatwiej zamkniemy i przetransformujemy sprawy trudne. Możemy również podsumować, czy to, co dostajemy od innych, jest tym, co sami ofiarujemy.

Łatwo przyjdzie nam asymilować informacje dzięki Merkuremu, który ustawi się w sekstylu do Plutona 19 października.

Dobrym dniem na relaks i wzniosłe emocje jest 21 października, kiedy Wenus utworzy trygon z Neptunem.

Ciekawy dzień miesiąca to 28 października – będziemy wtedy w energii nowiu Księżyca w znaku Skorpiona. Podczas wspomnianego wydarzenia nie obędzie się bez interesujących układów planetarnych. Koniunkcja Księżyca i Słońca utworzy opozycję z Uranem, co sprawi, że wytworzy się mocna energia pchająca nas do radykalnych cięć i zmian.

Ponieważ znak Skorpiona kojarzony jest z odrodzeniem lub śmiercią, możemy być pewni, że łatwo będzie nam coś zostawić za sobą. Chętnie zmieniać będziemy partnera i otoczenie. Możemy też stać się egoistyczni, gotowi myśleć tylko o swoich przyjemnościach. Najlepsze, co możemy zrobić w tej sytuacji, to nie opierać się temu, co nas pociąga, a starać się w miarę rozsądnie przyglądać się, co przyniósł los.

30 października Merkury wejdzie w koniunkcje z Wenus, co stworzy aurę do tajemniczych randek.

Skończymy miesiąc 31 października, kiedy Merkury wejdzie w ruch wsteczny.