Abrahadabra.pl

Październik 2018 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Miesiąc będzie obfitował raczej w stabilizującą energię, niż bardzo drastyczne wydarzenia. Bardzo subtelnie zwrócimy się w kierunku naszych relacji. Znajdziemy nowe sposoby  gromadzenia różnych form energii.

monika zjawinska, astrologia, wrzesień 2018, wiadomosci astrologiczne

2 października przywita nas kwadraturą Merkurego do Plutona, co będzie mocno intensyfikować sposób naszego myślenia. Tego dnia możemy naciskać na naszych odbiorców,  by zmienili sposób postrzegania świata i dopasowali się do nas.  Sami też będziemy przymuszani do innych rozwiązań niż zakładaliśmy.

Jednym z ważniejszych wydarzeń miesiąca może być wejście planety Wenus w ruch wsteczny 5 października, trwający do 16 listopada. Wenus, która patronuje znakowi Wagi, utożsamiana jest z harmonią, relacjami, ogólnie pojętą miłością. Wchodząc w ruch wsteczny w znaku Skorpiona przyniesie wiele napięć i impulsywnych zachowań. Wenus nie jest w retrogradacji zbyt często, dlatego też energia związana z tym zjawiskiem może być przez nas dostrzegana.

Z punktu widzenia naszego rozwoju, proces pozwoli przetransformować wszelkie ciemne strony naszej osobowości. Na powierzchnię wypłyną pożądania – mylone często z uczuciami.

W tym czasie będziemy konfrontowani z różnymi sytuacjami, które zachęcać nas będą do rozumienia własnych relacji. To okres znajdowania połączeń ze sobą i innymi ludźmi wokół, by czerpać radość z życia.

9 października będziemy mogli zbudować nowe wizje przyszłości. Nowy księżyc w październiku utworzy kwadraturę z Plutonem. Takie połączenie stworzy impuls do detoksykacji i ozdrowienia relacji.

10 października Merkury utworzy opozycje do Urana, co może powodować sporo napięć w naszym systemie nerwowym, ale z drugiej strony tranzyt przyniesie okazję do ciekawych przemyśleń i genialnych idei. Opozycja miedzy planetami zawsze skłania do szukania kompromisów i słuchania innych w tym, co mają do powiedzenia.

Również tego dnia Wenus utworzy kwadraturę z Marsem – dając sporo iskrzenia w osobistych relacjach. Nudno nie będzie, a my możemy wykorzystać nadarzającą się okazję do erotycznych eksperymentów.

19 października Merkury utworzy kwadraturę Marsem, powodując naszą chęć bycia niezależnym w swoich poglądach i walkę o przekonania.

W tym miesiącu pełnia przypada w znaku Byka, 24 października. To wydarzenie też przyniesie kontynuację transformacji Wenus w ruchu wstecznym. Możemy puścić już niepotrzebne rzeczy, sprawy, pojęcia związane z tematem relacji i posiadania. To czas, kiedy możemy wejść stopień wyżej, budując nasze bezpieczeństwo – szczególnie że Wenus utworzy sekstyl z Saturnem.

Jednym z najmilszych dni tego miesiąca powinien być 26 października, kiedy to Słońce ustawi się w koniunkcji z planetą Wenus. To najlepszy czas, by pokazać się jako osoba kochająca i kreatywna. Randki tego dnia będą bardzo udane.

29 października na niebie będziemy mogli obserwować piękną koniunkcję planety Merkury z Jowiszem. Układ wniesie harmonię w nasz umysł, dostarczając wiele pomysłów odnośnie przyszłości. To czas, kiedy optymistycznie spojrzymy w przyszłość.

Zamkniemy miesiąc 31 października, kiedy Wenus ustawi się w opozycji do Urana. Będzie to moment, w którym warto wprowadzić jakieś innowacje w życiu osobistym i intymnym. Wszyscy zapragniemy jakieś nuty wolności i ekscytacji. Jeśli tego nie zrobimy, tranzyt może zmusić nas do chwilowej separacji i zmiany nastawienia do bliskich. W sprawach finansowych tego dnia zalecana jest ostrożność.