Abrahadabra.pl

Marzec 2024 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Marzec jest dla astrologów najważniejszym czasem w roku. Jest to okres wielkiej zmiany energetycznej, przesilenia wiosennego. W marcu zamykamy roczny cykl słoneczny i rozpoczynamy nowy astrologiczny rok. Dodatkowo, w marcu również doświadczymy zaćmienia Księżyca, a wszystkie planety będą w ruchu prostym.

monika zjawinska, marzec 2024, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
AbrahadabraPL

1 marca Słońce utworzy sekstyl z Jowiszem, co sprawi, że poczujemy się pełni optymizmu i wiary w lepszy czas. Będziemy cieszyć się życiem. W sprawach zawodowych to również dobra okazja do przedstawienia szefowi swoich pomysłów na rozwój firmy. Jeśli wykorzystamy ten moment, z pewnością w przyszłości nam się to opłaci.

3 marca Wenus utworzy kwadraturę z Uranem. To aspekt, który zawsze przynosi pewne rozedrganie. Nie będziemy chcieli pozostać bierni i spokojni wobec wydarzeń, których doświadczymy. Zaczniemy prowokować zmiany. Zdarzyć się może, że będą to korzystne poczynania, ale czasem – niekoniecznie. Kusić nas będzie ryzyko i chęć rozpoczynania chaotycznych działań np. finansowych inwestycji – bez głębszego zastanowienia. Zanim zburzymy wszystkie mury, dobrze byłoby pokusić się o refleksję, czy warto to robić.

4 marca Merkury w sekstylu do Urana przyniesie nam pragnienie komunikacji ze światem i zwiększoną ciekawość. To dobry dzień na rozmowy poprzez media społecznościowe i na poznawanie nowinek technologicznych.

8 marca Merkury ustawi się w koniunkcji do Neptuna. To może być dobry czas na wszelkie duchowe zmagania, medytację, ale gorszy, jeśli chcielibyśmy załatwić coś konkretnego. W sprawach biznesowych możemy nie czuć się pewnie. Zostawmy więc poważne działania na inny dzień.

9 marca Mars utworzy kwadraturę z Uranem. Będzie to bardzo mocny aspekt, wprowadzający wiele napięć w nas i wokół nas. We własnym wnętrzu będziemy nastawieni na walkę w imię ważnych dla nas idei. Tego dnia musimy bardzo uważać podczas przemieszczania się w ruchu ulicznym, by nie doprowadzić do stłuczki.

10 marca przywitamy nów w znaku Ryb w sekstylu do Urana. Ta piękna, idealistyczna koniunkcja Słońca i Księżyca w dobrym aspekcie do Urana to zachęta do działania dla dobra innych, ale w oparciu o zmiany w naszym życiu codziennym.

17 marca będziemy doświadczać koniunkcji Słońca i Neptuna w znaku Ryb. Przeniesiemy się w wyobraźni w miejsce, o którym marzymy. Dla osób konkretnych i pragmatycznych to czas, kiedy mogą czuć się nad wyraz zagubione.

20 marca czeka nas przesilenie wiosenne i tranzyt Słońca w znak Barana. Tego dnia dobrze przygotować plany na cały rok, zrobić mapę marzeń, która uruchomi nas na realizację wyznaczonych celów. W czasach słowiańskich było to najważniejsze święto, obchodzone parę dni, obfitujące w liczne rytuały.

21 marca Wenus utworzy koniunkcję z Saturnem. Połączenie tych dwóch planet zawsze przynosi ciężkie emocje – smutek, depresję. Ten aspekt może testować nasze relacje. Każdy poważny związek zostanie wzmocniony poprzez doświadczenia tego dnia.

24 marca Wenus utworzy sekstyl z Jowiszem i przyniesie czarującą energię. W powietrzu panować będzie frywolna aura, a my chętni będziemy do flirtów i zabaw.

25 marca na niebie doświadczymy zaćmienia Księżyca. Jak zwykle każde zaćmienie potęguje proces pełni i umożliwia głębszą transformację. Udział w omawianym procesie Plutona sprawi, że poczujemy się silni i gotowi na zmiany. Będzie to proces głęboko oczyszczający relacje osobiste, wprowadzający w nas oczekiwaną harmonię.

28 marca Wenus utworzy sekstyl z Uranem i będzie to moment otwarcia się na przyjaciół, sympatie, flirty. Warto więc wyjść z domu, by przeżyć miły czas.