Abrahadabra.pl

Marzec 2023 astrologicznie

Autor: Monika Zjawińska

Marzec jest miesiącem, w którym czekają nas bardzo znaczące wydarzenia astrologiczne. Saturn i Pluton, dwie planety związane symbolicznie z karmą oraz z głębokimi przemianami świadomości, zmienią znak swojego przebywania, co będzie miało wpływ na wiele procesów zarówno w skali globalnej, jak i w naszym osobistym życiu.

monika zjawinska, marzec 2023, wiadomości astrologiczne, horoskop miesięczny astrologiczny
Autor: philpace

7 marca przywitamy pełnię Księżyca w znaku Panny. Będzie to czas, który może przynieść uzdrawiające wibracje. Wiele schorzeń natury fizycznej, czy niedomagań, również jeśli źródło leży po stronie psychosomatycznej, może zostać uzdrowionych.

W tym samym czasie Saturn tranzytuje w znak Ryb. Od strony energetycznej to jest jedno z ważniejszych wydarzeń w roku 2023. Przez następne dwa i pół roku będziemy pod wpływem działania tej planety w zupełnie inny sposób niż ostatnio, kiedy przebywała w znaku Wodnika. W ostatnim czasie na pewno doświadczyliśmy wielu form ograniczania naszej wolności, chociaż oczywiście odczucie mogło być dla nas subiektywne – w zależności od potencjału, jaki posiadamy. Osoby z większą potrzebą wolności i zaznaczonym obszarem Wodnika w horoskopie urodzeniowym mogły przechodzić ostatnie lata dość depresyjnie. Teraz doświadczenie będzie zupełni inne. Ponieważ Saturn ma zadanie symbolicznie wzmacniać to, co powinno być budowane, a odcinać to, co stare i bezużyteczne, teraz zadziała w zupełnie innej odsłonie.

Znak Ryb jest ostatnią fazą zodiaku, często kojarzoną z kończeniem pewnych procesów, rozpuszczeniem, rozproszeniem. Możemy więc powiedzieć, że wiele ważnych spraw zmieni swe oblicze. W skali globalnej pewne struktury rozsypią się w proch, a jakaś część naszej epoki zakończy się. Będzie to czas porządkowania i skoncentrowania się na własnym rozwoju. Osoby zajmujące się mniej materialną stroną życia będą mogły uzyskać mistrzostwo w sferze ducha, jednocześnie ucząc się radzenia sobie z pewnym życiowym chaosem. Na skalę globalną Saturn w znaku Ryb może spowodować upadek rządów, państw, organizacji.

W tym miesiącu warto zwrócić uwagę na dni 15 oraz 16 marca, kiedy to Słońce, Neptun i Merkury utworzą wspólna koniunkcję. To bardzo pozytywne, silne wzmocnienie naszych dążeń i planów, doskonały czas na duchowe podróże, również poza ciałem.

17 marca Wenus utworzy kwadraturę z Plutonem, dając możliwość rozliczenia się z naszymi relacjami karmicznymi. Możemy również stwierdzić, że to czas na zmianę i odcięcie od siebie osób, które z nami nie współgrają.

20 marca, jak co roku, Słońce tranzytuje w znak Barana, rozpoczynając wiosnę i astrologiczny nowy rok. To idealny moment na wykonywanie wszelkich działań i rytuałów w intencji zdrowia, finansów, pomyślności.

21 marca doświadczymy nowiu w znaku Barana, bardzo silnej energii, która pomoże nam tworzyć i realizować wszelkie nasze plany.

23 marca Pluton tranzytuje do znaku Wodnika. Pluton zmienia obszar swojego działania raz na długi czas. Od 2008 roku przebywał w znaku Koziorożca, przebudowując tym samym systemy i struktury organizacyjne oraz nasze osobiste obszary funkcjonowania. Teraz będzie reformował naszą przestrzeń osobistą, często poprzez kontrolę technologiczną. Świat wirtualny może w tym czasie zdominować nasze życie, ideały, marzenia, co może prowadzić również do wielu zachowań kompulsywnych, związanych pośrednio z nową technologią.

25 marca, po długim czasie pobytu w Bliźniętach, Mars wkroczy do znaku Raka. Możemy stać się bardziej emocjonalni, mniej cierpliwi, zacznie nam bardziej zależeć na sprawach związanych z własnym bezpieczeństwem i domem.

30 marca Wenus utworzy koniunkcję z Uranem
, tworząc okazję do wybuchów uczuć i namiętności. Możemy poczuć się wtedy otwarci na możliwości, które oferuje nam świat.